Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 20. 4. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Falošný rád Maltézskych rytierov vydáva vlastné tituly a nepravé diplomatické pasy. Poznáte niektorého z nich?

"Falošný rád Maltézskych rytierov vydáva vlastné tituly a nepravé diplomatické pasy. Ocenenie od nich prijal exminister Robert Kaliňák či policajný prezident Tibor Gašpar."  Na prípade spolupracovali Aktuality.sk, TREND a televízia JOJ. Vidieť, že novinári pre spoločnosť a jej informovanie odvádzajú skutočne kavlitnú prácu. (Zdroj: etrend.sk)

Je tomu asi týždeň, čo médiami prebehla správa o ďalšom výstrelku niektorých politicky činných a o živote nás všetkých rozhodujúcich volených zástupcoch. Je pravdou, že viac ako samotný obsah publikovaných článkov čitateľov zaujali fotografie pripomínajúce skôr komixové postavičky ako serióznych volených  zástupcov vedúcich rokovanie poslaneckých zborov či rezortov, ktoré im boli na základe volebných výsledkov zverené.

Len kompletizáciou viacerých fotografií môže občan zistiť v akej spoločnosti sa títo "falošní dobrodruhovia" ocitli.

Keď sa daňový podvodník Mikuláš Vareha, ktorý si momentálne odpykáva trest vo väzení, pred rokmi chválil členstvom u maltézskych rytierov, možno ani netušil, že ide o falošný rád. Jeho celý názov je Zvrchovaný rád svätého Jána z Jeruzalema, maltézski rytieri, Federácia nezávislých priorátov (KMFAP). Na Slovensko sa rozšíril zo susedného Maďarska. (Zdroj: etrend.sk)

Nuž, viesť rezort vnútra, záchrannú službu, hasičský zbor či obec a s kamošmi sa verejne fotografovať  v mundúre vymysleného a oficiálne  neuznaného združenia, to sa už takmer blíži k odvahe (arogancii)  poberať  agrodotácie na vybetónované parkoviská, či biznisu požehnaného  "kamošmi" tiež nekontrolovaním drogového kontrabantu "prezlečeného" za ovocie.

Rozmýšľam, čo núti, alebo láka ľudí takýmto spôsobom sa zosmiešňovať? Chcú získať ešte vyšší sociálny status v spoločnosti? A to podvodom? Alebo počítajú s tým, že keď tak dajú aj voľby, vyjde im všetko?

Už tu bola kauza "falošných generálov" v uniformách a - nepomohlo. Inak tí to majú aspoň odobrené  Ministerstvom vnútra SR v stanovách občianskeho združenia. Ale falošní Maltézsky rytieri? To chce naozaj veľkú fantáziu...

No nič, keď im to teda nevyšlo seriózne, aspoň sa môžu po večeroch stretať v níektorom obecnom kulturáku a ochotnícky sa realizovať  stvárneniu nového divadelného predstavenia  súčasnej verzie Troch (v ich prípade trošku väčšej partii) mušketierov.  

 

Fotografie a bližšie informácie získate aj tu: http://www.kmfap.hu/index.php?article_id=871

A viac sa o téme dočítate tu: https://www.etrend.sk/ekonomika/falosny-rytiersky-rad-rozdava-na-slovensku-tituly-ocenil-aj-kalinaka-a-gaspara.html

https://rastislavgajdosik.blog.sme.sk/c/260727/Varehovo-Maltezske-bratstvo.html

http://www.orderofcyprus.org/index.php?article_id=91  (Ocenený minister vnútra SR Kaliňák, gen. Nejedlý, Gen. Gašpar a záchranár Culka))

 

Stanovisko k organizácii rozdávajúcej (predávajúcej?) falošné hodnosti a rády:

Dominik Brichta: Parazitujú na nás

Stanovisko skutočného Zvrchovaného maltézskeho rádu poskytol Dominik Brichta, tajomník ich veľvyslanectva na Slovensku

V čom spočíva zásadný rozdiel medzi skutočnými rádmi a falošnými?

Zvrchovaný Maltézsky rád je vo svojej duálnej povahe nielen rádom katolíckej cirkvi podľa kánonického práva, ktorý je uznávaný Svätou Stolicou (Štát Vatikán) s viac ako 900-ročnou tradíciou, ale nad rámec toho je aj zvrchovaným subjektom medzinárodného práva, ktorý udržiava plnohodnotné diplomatické vzťahy so 107 štátmi, medzi ktorými je od roku 1993 aj Slovenská republika, ale aj multilaterálne vzťahy s Organizáciou Spojených národov (OSN).

Kedy ste sa prvýkrát stretli s tým, že sa niekto označoval za maltézskeho rytiera a nebol vašim členom?

Žiaľ, v posledných rokoch sa čoraz častejšie stretávame so skutočnosťou, že niektorým samozvaným organizáciám sa darí uviesť do omylu netušiacich a neinformovaných občanov tým, že im ponúkajú bezcenné členstvá v pseudoorganizáciách, niekedy aj za vysoké poplatky a sľubujú im nepravdivé sľuby o získaní zásluh a úcty. Tieto organizácie parazitujú na viac ako 900-ročnej histórii Zvrchovaného Maltézskeho rádu a na dobrom mene jeho charitatívnej činnosti, ktorá je vykonávaná vo viac ako sto krajinách sveta.

Čo hovoríte na to, že rád vlani v decembri ocenil exministra vnútra Róberta Kaliňáka titulom „Gold Star – Grand Officer of Sword and Silence?

Udeľovanie záslužných titulov, rádov a vyznamenaní je vo väčšine európskych štátov regulované vo vlastných zákonoch. Mimo toho existujú tiež fantazijné rády, ktoré vydávajú bezcenné vyznamenania a odporúčame veľkú opatrnosť pri styku s týmito neoficiálnymi štátnymi vyznamenaniami.

Ako a kde si môže niekto overiť, či je nejaký rád oficiálne uznávaný?

Označenie „Rád“ je jasne definované kánonickým právom. K tomu je možné uviesť, že Svätá stolica uznáva v zmysle kánonického práva celosvetovo len dva nezávislé rytierske rády. Celosvetovo jediným rádom, ktorý nad rámec tohoto požíva medzinárodnoprávnu zvrchovanosť, je práve Zvrchovaný Maltézsky rád, ktorý s viac ako sto štátmi udržiava plnohodnotné diplomatické vzťahy.

Aký je jeho vzťah s rádom vedeným G. Popperom?

Existencia podobných fantazijných organizácií je nám, ako aj policajným úradom napr. z Rakúska, Talianska, Švajčiarska, Českej republiky a Slovenskej republiky známa aj prostredníctvom skutočnosti, že členovia takýchto organizácií boli prešetrovaní z dôvodu skutočnosti, že sa preukazovali falošnými diplomatickými pasmi. Toto viedlo v predchádzajúcich mesiacoch k viacerým zadržaniam a trestnoprávnym konaniam, pri ktorých obvinení uvádzali, že boli prostredníctvom šéfov organizácií a predavačov falšovaných dokumentov presvedčovaní o ich pravosti. Bez ohľadu na to, či títo obvinení vedeli o pravosti ich falšovaných diplomatických dokumentoch, snažili sa v takmer vo všetkých prípadoch privodiť si výhody, resp. vyhnúť sa konaniam pri porušení predpisov tým, že sa vydávali za diplomatov.  (Zdroj: etrend.sk)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign