Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 25. 3. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

"K samotným ubytovniam poviem len toľko, že sú potrebné a bude ich potreba avšak nie v počte 4000 ako tu informuje táto stránka." - zdá sa, že netuší, o čom píše. Poslanec Královič.

Vášnivá diskusia aj s nelichotivými prívlastkami určenými poslancom hlasujúcim za otvorenie územného plánu mesta, takpovediac "vytiahla z ulity" inak tichých a po dlhé roky prakticky neviditeľných poslancov.  A tak sa občanovi potvrdzuje to, čo na  SOL dlhé roky len čítal - a zväčša neveril.

Hlavne na sociálnych sieťach  poslanci za rozhodnutie vyslovene odporujúce stanovisku obyvateľov prezentované na akože "verejnom zhromaždení obyvateľov obce"  si  momentálne  "užívajú" tých svojich povestných 15 minút slávy. Nie každému z nich sa to páči a nie všetci sú ochotní či schopní priznať  oprávnené pobúrenie občanov. Poslanci si totiž úplne zvykli na stav, kedy ľudia volia a následne "platia dane, do ničoho sa nestarajú a tradične držia hubu a krok". Pri tejto citlivej téme však poslanci narazili - postavili sa proti buldozéru a ten ich nekompromisne valcuje a nakoniec úplne legitímne zvalcuje. Poslanci sú totiž volení občanmi, aby zastávali a presadzovali ich názory a nie aby ich ignorovali.

Ťažko hovoriť či poslanci niekomu "naleteli", konali z neznalosti legislatívy, alebo hrajú pred občanmi nepodarenú hru vo viere, že sme všetci negramotní blbci, faktom zostáva, že nerešpektovali vôľu obyvateľov mesta.  To sa im vypomstilo takpovediac v plnej paráde.

Na sociálnej sieti svoje stanovisko napísal aj poslanec Marcel Královič. Následne dnes požiadal SOL o jeho zverejnenie s čiastočne zmeneným obsahom. Reagujem na pôvodné stanovisko poslanca Královiča, v ktorom "ešte nevedel, kto stojí za stránkou" kam svoje stanovisko vložil.

 
Marcel Královič
 
Dobrý deň,
dovolte mi reagovat na tuto kampaň, ktorá tu vznikla. Vidim, že
niektorí ludia sa tejto témy ujali, aby z nej vytlkli čo najviac politického kapitálu pred nejbližšími voľbami.

Budem preto reagovat len vecne:
-
hlasoval som za, pretože sa jedná u ubytovnu pre cca 70 ľudí na Novom Majeri /za tuto ubytovnu som hlasoval aj naposledy/

-
NEHLASOVAL som za ubytovne v arealy Niklovky, kde malo údajne vzniknút až 4000 miest na ubytovanie, nakoľko som tiež názoru, že do tej lokality nie sú ubytovne vhodné a už vôbec nie v takom počte. (mimochodom v týchto priestoroch je už ubytovaných množství pracovníkov a mesto tiež s tým nevie nič urobiť...)

K samotným ubytovniam poviem len toľko, že sú potrebné a bude ich potreba avšak
nie v počte 4000 ako tu informuje táto stránka.
Prečo budú potrebné a prečo nie tak veľa??

Neviem, či ste si všimli čo sa momentálne deje v Seredi, ale
ide o to, že špekulanti začali kupovať rodinné domy, byty a začali tam ubytovávať ludí (či srbov, rumumov alebo romských robotníkov atd) a toto špekulanstvo sa rozmáha čím dalej tým viacej a nedá sa opakujem NEDA sa tomu legálne zabrániť a to ešte nehovorím aký je takýto biznis výhodný. Čiže napr. Roman Komada ak nechceš jedného dňa mať za susedov 20-30 robotníkov, ubytovne potrebujeme, darmo tu budeme vykrikovať. Ano je pravda, bez ubytovní sa zaobídeme, ale neviem komu z vás sa budú páčiť "noví susedia" a potom s týmto stavom už nikto nič neurobí! Neprajem to nikomu a verte mi, skoro sa to stalo aj mne...

Prečo nie 4000. Je to nereálne číslo, ak by sa niekto spýtal na fakty zistil by, že najväčšia firma Amazon má väčšinu zamestnancov znáborovaných a ja teda nemám info, že by mali cudzincov, teda ak vôbec nejakých majú.... Lidl to isté nemám info o cudzincoch. Jediná firma je problémová a to FM Slovenská, ale ich ludia už predsa niekde ubytovaný sú, že?

Nakoniec by som len dodal, že ma mrzí, že
primátor sa vydal radšej politickou cestou a ešte viac ma mrzí rozhodnutie kolegyne Danky Matuškovej, ktorá práve kvôli tomu, že sa podávajú polopravdy verejnosti, len preto aby boli senzácie pred volbami, neuniesla tuto krivdu a myslím, že je len málo ludí v Seredi ako ona.

Ja verím, že aj osoby stojace za touto stránkou sa nám predstavia (resp. odtajnia, nakoľko som sa nedopatral o koho ide), aby sme neskôr, keď budeme mať namiesto susedov cudzincov, vedeli komu podakovať....

Viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem.

Dakujem
 
- - -
 
V stanovisku poslanca Královiča som si dovolil zvýrazniť niekoľko viet, na ktoré mi nedá nezareagovať.
 
Pán poslanec píše: "niektorí ludia sa tejto témy ujali" Témy sa podľa mňa pán poslanec ujali samotní obyvatelia mesta, ktorým nie je ľahostajná ich budúcnosť a to, kde budú vychovávať svoje deti. Aj ja zastávam názor, že mnohí buď z nevedomosti, alebo pre nedostatok informácií o problematike reagujú nie vždy racionálne a  objektívne. V každom prípade za nedostatok informácií nemôžu samotní obyvatelia denne žijúci svoje bežné životné príbehy, ale samospráva, ktorá nevytvorila dostatočný priestor a nevyvinula potrebnú aktivitu na odkomunikovanie tejto závažnej témy s občanmi, ktorí ju platia. To ale v Seredi aj Vašou zásluhou pán poslanec nie je ničím novým.
 
Jedninú verejnú diskusiu včas a ako prvé a doteraz jediné médium urobilo práve  SOL na vlastné náklady v snahe otvoriť tému a občanom povedať k veci čo najviac. Žiaľ, v diskusiách pokračované nebolo - nestačí totiž len naša snaha. Potrebná je ochota všetkých zainteresovaných a - ochota samosprávy. Verejná mienka je dôležitá, aj keď Váš exkolega Sidor sa vyjadril inak. Dnes pán Královič vidíte, že práve verejná mienka je najdôležitejšia. Dôležitejšia dokonca, ako rozhodnutie väčšiny poslancov. Takže  SOL opätovne nahrádzalo tých, ktorí sú za informovanie verejnosti občanmi platení.
 
Témy sa tiež ujali aj poslanci, ktorí si verejne prejavenú vôľu obyvateľov mesta vážia a rešpektujú ju. Nepáči sa Vám to? Mali ste možnosť byť medzi nimi...
 
Ďalej pán poslanec píšete: "hlasoval som za, pretože sa jedná u ubytovnu pre cca 70 ľudí na Novom Majeria zároveň dodávate: "za tuto ubytovnu som hlasoval aj naposledy".
V prvom rade, poslanci (teda aj Vy) ste hlasovali za zmeny v územnom pláne mesta a tu selektívny prístup asi neobstojí. Za smutné považujem doplnenie, v ktorom tvrdíte, že za túto ubytovňu ste hlasovali naposledy.  Od poslanca očakávam zásadovosť, nie preskakovanie tam, kde to je v danom momente výhodnejšie.
 
Pán Královič, píšete aj: "NEHLASOVAL som za ubytovne v arealy Niklovky, kde malo údajne vzniknút až 4000 miest na ubytovanie," a pokračujete  "nie v počte 4000 ako tu informuje táto stránka"Pán poslanec Královič, číslo, ktoré uvádzate nie je výmyslom "tejto stránky", ale verejne ho prezentoval váš exkolega a exposlanec  Marian Sidor a informáciu nájdete publikovanú ako jeho NEspochybniteľné vyjadrenie. Žiadam Vás preto, aby ste  sa v súvislosti  so  SOL nedopúšťali nepresností, ktoré by na prinášané informácie vrhali svetlo nedôvery. Dovolím si Vám pripomenúť, že tak, ako nemanipulujeme Vaše vyjadrenie, nemanipulujeme ani vyjadrenia iných ľudí. 
 
V súvislosti práve s Vašim verejným vyjadrením  si dovolím poukázať na skutočnosť, že to Vaše verejné vyjadrenie ste dodatočne obsahovo menili Vy, resp. jeho autor na FB v diskusii. Dôkaz tohto môjho tvrdenia nájdete v galérii pod článkom.
 
Pán poslanec Královič, Vaše verejné vyjadrenie "špekulanti začali kupovať rodinné domy, byty a začali tam ubytovávať ludí" považujem za slušne povedané - mimoriadne nešťastné. Netuším, kto Vám volenému zástupcovi a verejnému činiteľovi dal právo verejne sa takýmto dehonestujúcim spôsobom vyjadriť o občanoch, ktorí legálne zakúpia nehnuteľnosť v meste a následne ju (alebo vlastnú)  využívajú podľa vlastného uváženia. Teda aj na prenájom, čo je uplne legálna (pri plnení si daňových povinností) a pochopiteľná činnosť a právo vlastníka nehnuteľnosti.
V ďalšom Vašom verejnom vyjadrení:  "toto špekulanstvo sa rozmáha čím dalej tým viacej"  ste si dovolil zájsť ešte ďalej. Nateraz to nebudem rozoberať podrobnejšie, no očakávam, že sa vlastníkom legálne si uplatňujúcicm svoje právo k nehnuteľnosti, sa za svoje vyjadrenie bezodkladne  VEREJNE OSPRAVEDLNÍTE.
 
Pán poslanec MsZ, píšete: neviem komu z vás sa budú páčiť "noví susedia" a znovu pokračujete: Neprajem to nikomu a verte mi, skoro sa to stalo aj mne...
 
Pán poslanec, možno sa Vám dostalo do uší, že Mesto Sereď (to mesto, kde ste poslancom)  vlastní nehnuteľnosť, v ktorej sú tzv. Sociálne byty mesta Sereď. Vy tvrdíte, že "skoro sa to stalo aj Vám" a ja  dodám, že mne sa to deje už takmner 20 rokov. Ako vlastník susednej nehnuteľnosti totiž od roku  1999  spolu s rodinou trpím konaním  niektorých z občanov, ktorých Mesto Sereď v týchto bytoch ubytováva. Pán poslanec a ani raz sa ma ako bezprostredného suseda  NIKTO nepýtal, či mi vyhovujú osoby tu ubytované a ich spôsob života. Osobne som sa snažil riešiť vec (už 10 rokov dozadu) aj ako člen komisie verejného poriadku, no za primátorovania  pána Tomčányiho, táto komisia nie je zriadená.  Ako občanovi a susedovi mi bolo pracovníkmi mesta povedané, že nie je mysliteľné, aby niekto kontroloval to, kto je v bytoch ubytovaný. A to ja som hovoril o bytoch mesta a Vy sa vyjadrujete k súkromným nehnuteľnostiam.
 
Po celú dobu  Mesto Sereď ako vlastník a ani správca - mestská spoločnosť -  sa nestará o to, ako obyvatelia mesta vedľa sociálnych bytov žijú, mesto ani kompetentní neriešia desať rokov na náš pozemok prehadzované použité ihly a striekačky od narkotík  z mestkého objektu a nezaujímajú sa o komfort nášho bývania. Máte pán poslanec prehľad, kto býva v majetku Mesta Sereď, čo sa tam denne (aj v noci) deje a ako sa s tým musia vysporiadavať susedia?
 
Pán poslanec, jediné, čo mesto Sereď (to mesto, ktorého obyvatelia Vám dali dôveru a platia Vás za výkon poslaneckého mandátu)  dokázalo vo vzťahu k nám, vlastníkom susednej nehnuteľnosti je  postavenie nelegálnej stavby (postavená v rozpore so stavebným zákonom) v mestskej nehnuteľnosti, ktorou nad mieru prípustnú zasiahlo do našich práv. A pán poslanec, NElegálnosť tohto konania sme museli dokazovať my vlastníci susednej nehnuteľnosti za svoje peniaze a to po dlhé mesiace v prvom rade u mestských úradníkov a následne na úrade v Šintave, ktorý vo veci protizákonne rozhodoval. 
Svoje práva  samozrejme svojou vytrvalosťou, komunikáciou s právnikmi a odborníkmi na stavebné právo sme obhájili. K dnešnému dňu nás to stálo niečo cez 3000 Eur a Mesto Sereď sa ústami prednostu úradu Krajčoviča  za neprofesionálne konanie úradníkov a spôsobenú škodu ospravedlnilo. Nič viac a nič menej.
 
Takže pán poslanec, toto je realita a Vás  týmto verejne vyzývam, aby ste sa Vy osobne z pozície poslanca MsZ ktorý kandidoval aj za ulicu na ktorej máme trvalý pobyt  (volebný obvod 1) začali o vec zaujímať a keďže  hájite záujmy svoje očakávam, že rovnako oduševnene budete hájiť aj oprávnené  záujmy a nároky zjavne poškodených obyvateľov mesta. Vo veci Vás samozrejme budem kontaktovať aj osobne.
 
Pán Královič, píšete, že: "Neprajem to nikomu a verte mi, skoro sa to stalo aj mne..." Toto je jediná vec, ktorú komentovať nebudem. To nechávam na Vás - určite sa s tým vysporiadate najlepšie...
 
V závere svojho verejného vyjadrenia píšete: "Ja verím, že aj osoby stojace za touto stránkou sa nám predstavia (resp. odtajnia, nakoľko som sa nedopatral o koho ide), aby sme neskôr, keď budeme mať namiesto susedov cudzincov, vedeli komu podakovať...."
 
Tak sa Vám teda pán poslanec predstavujem,  za médiom SeredOnLine.sk, ako aj FB stránkou  SOL, kam ste svoj príspevok vložili stojím ja ako vlastník a netajím sa tým. Som podpísaný ako pod svojimi článkami, tak pod svojimi príspevkami v diskusii. Niekoľko krát som verejne vystúpil aj na rokovaní MsZ - tak isto nie v karnevalovej maske, ale ako občan Majko. A aby som nezabudol, vystúpil som aj na zmanipulovanom rokovaní  MsZ, kde ste sa spolu s kolegami veľmi nepekne zachovali nielen voči poslancovi Pavlovi Kurbelovi (už vtedy a v úplne inej veci stál na strane práva, pravdy a spravodlivosti), ale aj voči mne a to napriek tomu, že sme boli neprávom verejne osočovaní aj primátorom mesta M.Tomčányim.  Nemýlim sa, že ste sa doteraz verejne neospravedlnili?
 
Nuž, pán poslanec Královič, mám zato, že Vám uniklo toho viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Možno by tomu tak nebolo, keby ste sa  rokovaní MsZ zúčastňoval pravidelne a nebol by ste tak často z rokovania ospravedlňovaný. (dôkazy: účasť poslancov MsZ na rokovaniach) 
A keď už na rokovaní sedíte, keby ste sa namiesto mobilnému telefónu  venoval prerokovávaným bodom (napr. môjmu vystúpeniu) a  ostatnému programu a tak často by ste neodchádzal mimo rokovaciu sálu. (dôkaz: videozáznamy z rokovania MsZ)
 
Verím, že môj osobný voľný čas strávený nad Vašim verejným vyjadrením oceníte vo forme jednoduchého  - ďakujem  občan za názor na moju prácu poslanca. Urobil som to rád s úcty k volenému mandátu, ktorý zastávate a pravde, ktorú sa snažím vždy a za každých okolností zistiť a sprostredkovať občanom. Ak máte pripomienky, kludne ich napíšte verejne, alebo ma kontaktujte - keď teda už viete, kto za stránkou, na ktorej ste požiadali o zverejnenie Vášho stanoviska stojí.
 
Zároveň som rád, že svojou žiadosťou zverejniť Vaše stanovisko k hlasovaniu práve  na  SOL ste uznali jej relevantnosť a jej akceptovateľnosť u občanov a obyvatelov meste i regiónu, ako aj u Vás osobne.
 
Pán poslanec Marcel Královič, prajem Vám príjemný zbytok pracovného dňa.
 
Miloš Majko, , v tomto prípade  "len" občan
 
(Toto vyjadrenie je výlučne názorm jeho autora a nemusí byť v súlade s názormi ostatných autorov na SOL, či smerovaním samotného média)
 
- - -
Poznámka redakcie: Aj poslanec MsZ Královič požiadal o obmedzenie diskusie pod jeho vyjadrením    "Vyjadrenie poslanca MsZ Marcela Královiča k téme: UBYTOVNE"  na úroveň "registrovaní menom a priezviskom".  Vyjadrenie nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/vyjadrenie-poslanca-msz-marcela-kralovica-k-teme-ubytovne/     Má poslanec Královič strach z názorov obyvatelov mesta, svojich voličov?
Anonymné hlasy vo voľbách od obyvatelov mesta a voličov boli poslancovi  Královičovi dobré, no pred anonymnými otázkami možno tých istých ľudí zatvára diskusiu?

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign