Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 21. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Panel oznamujúci vystúpenie Roba Kazíka, poškodil osobné auto

Miloš Majko13. 03. 2010 22:16:57Dom kultúry
 panel

Na základe informácií verejnosti o kolízii pútača DK s osobným autom, sme o bližšie informácie požiadali vedenie MsÚ. Toto prinášame v plnom znení: Dom kultúry, Školská 118/1, 926 01 Sereď Vážený pán Majko, dňa 8.3.2010 nám bola odstúpená Vaša žiadosť adresovaná prednostke MsÚ v Seredi Ing. Hanusovej, v ktorej žiadate o informácie ohľadne poškodenia osobného motorového vozidla propagačným panelom pri prechode pre chodcov na ul. M. R. Štefánika pri kostole. Zo záznamu MsP vyberám: dňa 1.3.2010 sa v čase 15.20 hod. Dostavil na útvar MsP p. Milan Buch, majiteľ osobného motorového vozidla Š-Oktávia striebornej farby, ktorý uviedol, že v čase cca 12.55 hod. išiel so svojim vozidlom po vozovke popri kostole, kedy vietor podfúkol jeden z reklamných pútačov zavesených na zábradlí a následne sa vymrštil do výšky a dopadol na jeho vozidlo. Pričom na vozidle prasklo čelné sklo po celej dĺžke a prevalil sa predný stĺpik na pravej strane vozidla. Preverovaním záznamu kamerového systému bolo zistené, že samotný moment zrážky nie je zachytený. Pred touto udalosťou však bol reklamný pútač na svojom mieste a v čase 12.58 hod. bol už spadnutý a nalomený na zemi. Ihneď, ako ma upovedomila MsP o tejto udalosti,vyslal som na miesto zodpovedného pracovníka p. Koričanského, ktorý odstránil poškodený propagačný panel a skontroloval zabezpečenie ostatných propagačných panelov, ktoré viseli na zábradlí. Dôvodom tejto popisovanej udalosti bol mimoriadne silný nárazový vietor a zrejme aj slabo zabezpečený panel, ktorý sa odtrhol a vymrštil do vzduchu. Výlep plagátov a umiestňovanie panelov zabezpečuje pre DK externý pracovník na dohodu o pracovnej činnosti v zmysle ZP § 223. V prípade, že sa tomuto zamestnancovi preukáže nedbanlivosť pri zabezpečovaní tohto panelu, vyvodím voči nemu opatrenia, ktoré mi umožňuje ZP. Akékoľvek prípadné regresné plnenie z poisťovni poškodeného bude hradené z rozpočtu DK. Zatiaľ však nevieme, ako sa k celej popisovanej udalosti a zápisu MsP postaví poisťovňa. V Seredi 9.3.2010 Jozef V a l á b e k, riaditeľ Domu kultúry v Seredi


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci
anonym | 15-03-2010 13:49:10
Pre kaya je to fakt pan poslanec Koričanský by mohol aj lepšie programy pre nas objednávať.Nech sa trocha rozhybe!!!
Ľubomír Veselický | 14-03-2010 19:31:32
Neprekáža mi Váš odlišný názor. Možno občas reagujem s istou dávkou agresivity, ale snažím sa držať pocity na uzde. Otázkam sa nevyhýbam. Som rád, keď ich dostávam. Nakoniec, keby ste ma nedokopali k odpovedi Vašim druhým vstupom ostala by výmena našich názorov na nulovom bode. Nemal som v úmysle násilne Vás včleniť do môjho fanklubu, lenže pod nickom "anonym" vystupuje viac osôb. Na tú diaľku Vás jednoducho neviem odlíšiť. Pekný večer!
anonym | 14-03-2010 18:36:27
No vidíte, mohol ste hneď napísať, že ste na to v minulosti už poukazoval. Nemusel som sem písať... Inak nie som členom "Vášho fanklubu", občas Vám dám za pravdu. ;-) Je to tak 50:50. Ale niekedy si dovolím mať iný názor ako vy. O tom je pluralita názorov.
Ľubomír Veselický | 14-03-2010 14:17:38
Anonymovi! Rozdiel chápem. Ja žiaľ nemám dôkaz, že som osobne informoval práve pracovníka DK, že v križovatke na zábradlí od kostola nemajú čo pútače hľadať. A nebolo to v tomto roku ale už pred dvomi rokmi. Boli a sú si toho vedomí, a boli si vedomí aj toho rizika. Čas dozrel, škoda je vyčísliteľná a teraz majú problém.
Miloš Majko | 14-03-2010 13:57:43
Putac na mieste byt moze, pri odbornej instalacii nebude nim nic poskodene a nemusi byt poruseny ani zakon. Je to o tom, kto instaluje, ake ma skusenosti, technicke vyvabenie a co instaluje. No a prirodzene, ci vsetko splna nalezitosti predmetnej legislativy. Forma aku pouziva na propagaciu podujati DK sa hromadne vyuzivala za socializmu. Sme asi posledni co od nej neupustili dodnes, no ma to aj vyhodu. Ak chce niekto vidiet ako sa nieco robilo pred 20 - 50 rokmi, nemusi zakonite navstevovat muzeum...
anonym | 14-03-2010 13:40:48
Áno máte pravdu - neznalosť zákona neospravedlňuje. Netvrdím, že ten zákon ste porušil vy, porušil ho ten, kto rozhodol o umiestnení pútača na dané miesto. Ibaže tá vetička o porušení zákona sa dala napísať už skôr, pretože ten pútač tam nejaký čas bol. Na rozdiel od občana XY, u ktorého nemôžete skonštatovať dopredu, že zmláti manželku, tu ste na to mohol poukázať. Chápete ten rozdiel?
Ľubomír Veselický | 14-03-2010 12:58:57
Vážený anonym! Vaše myšlienkové pochody sú rovnaké ako spôsob uvažovania členov môjho fanklubu. Nech napíšem hocičo, vždy som na vine. Tentoraz preto, lebo som dávnejšie neupozornil na porušovanie ustanovenia § 8 ods. 12 zákona 135/1961. Je to inak. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Vyrovnať sa s týmto problémom musí riaditeľ Domu kultúry. V prvom rade v tom, že pokyn na umiestnenie pútača, ktoré je v rozpore s konkrétnou právnou normou, bol vôbec vydaný a v druhom rade v tom, že po vykonaní práce nikto neskontroloval pevnosť jeho osadenia. Vaše konštatovanie je absurdné. Ak bude na seredonline.sk uverejnený článok o tom ako X.Z. zrúbal manželku a ja v diskusii skonštatujem, že sa dopustil trestného činu týrania zverenej alebo blízkej osoby, tak mi napíšete, že keby som ho na to bol upozornil, nemuselo k napadnutiu jeho manželky vôbec dôjsť.
anonym | 14-03-2010 12:28:10
Pán Veselický, keby ste skôr citoval príslušné ustanovenie cestného zákona a dávnejšie upozornil na umiestňovanie takýchto reklám, dnes tu tento článok vôbec nemusel byť. Vnímam to ako populizmus. Po vojne je každý generál.
Ľubomír Veselický | 14-03-2010 11:23:08
12) Transparenty, skládky materiálov alebo reklamné, informačné a propagačné zariadenia, ako aj iné zariadenia, ktoré neslúžia pre správu pozemných komunikácií ani pre riadenie cestnej premávky a prevádzku dopravy, je zakázané umiestňovať na križovatke a v rozhľadovom poli vodiča na križovatke. To hovori zákon č.135/1961 o pozemných komunikáciách v § 8.
Marek | 14-03-2010 11:21:30
aspon uz dufam kupime nove auto
kaya | 14-03-2010 10:24:48
a kto je este dnes zvedavy na kazika???vsak to je nechutny chlap!!!s tymi nafarbenymi fuzami,fuuj
h | 14-03-2010 10:08:19
ty vole ,. toto je sered :DD

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign