Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 25. 4. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Podstata korupcie je v našej tolerancii voči nej. Tolerujeme zlodejov, nepoctivých politikov a vlastne všetko, čo sa nás osobne netýka...

200

Opätovne cestujem za účelom spoznávania nepoznaného a relaxu, regenerácie organizmu a "dobíjania obatérií". Nepijem alkohol, nefajčím, nešportujem. Nie som však robot a tak relax potrebujem rovnako, ako každý iný. Áno, ako  pokračovanie v pripravovanej knihe, tak nové plány v podnikaní, ale aj vedení médií sa mi jednoducho robia najlepšie   v kľude zaujímavej a štýlovej kaviarne mimo každodenný zhon nášho malého a v mnohom skutočne chorého mesta. 

Pred niečo viac ako rokom som obdobným spôsobom v Kyjeve napísal tento článok: "Podstata korupcie je v našej tolerancii voči nejhttp://www.seredonline.sk/clanky/podstata-korupcie-je-v-nasej-tolerancii-voci-nej/        Na jeho obsah som mal  naozaj výborné odozvy a prekvapilo ma, že väčšinou od ľudí, ktorí sú viac kritikmi, ako priaznivcami mojich názorov. Asi sa im lepšie čítajú materiály všeobecného charakteru a nie tie poukazujúce na zúfalý stav demokracie, práva a transparentnosti v riadení mesta. Prípadne majú obavy, že raz sa občania budú venovať ich histórii, spôsobom nadobudnutia majetku, či dokonca tomu, ako sa vyšvihli vo verejných funkciách?

Pred niečo viac ako rokom sme s poslancom MsZ Kurbelom boli  vtedy ešte sami, kto  v meste znášal pre bežného občana ťažko predstaviteľné zákerné útoky nielen vedenia mesta - konkrétne od primátora Martina Tomčányiho, jeho zástupcu Veselického a niektorých v diskusiách anonymne sa prezentujúcich poskokov, ale aj pohŕdanie väčšiny poslancov MsZ. Stále však tvrdím, že u viacerých to bolo nie z nenávisti voči nám, ale z nepoznania dôležitých faktov o nami kritizovaných veciach a nepochopenia súvislostí, ktoré sú v mnohých prípadoch naozaj zložité.

Uplynul niečo viac ako rok, niekoľko poslancov pochopilo skôr, niektorí o niečo neskôr, no žiaľ stále vidím aj takých, ktorí si otvorené vystúpenie proti zlu a nespravodlivosti jednoducho dovoliť nemôžu. Prečo, najlepšie vedia oni samotní. Určite netušia aký je to pocit nebyť závislým, nemusieť ohýbať chrbát a byť ticho tam, kde právo a spravodlivosť prosí o hlasitý protest proti bezpráviu, špinavostiam  - a áno, možno aj korupcii. Poslanec Kurbel to už na zastupiteľstve pomenoval jasne - nápadné ticho a zjavné prekvapenie niektorých prítomných hovoria za všetko aj pri spätnom pozeraní záznamu z rokovania.

- - -

Vstúpili sme do volebného roka a som rád, že sa v médiu  SOL postupne podarilo zaviesť mechanizmy, ktoré zabránia ovládnutiu média zopár anonymom systematicky v desiatkach príspevkov útočiacim na niektorých vždy podpísaných autorov článkov, ktorí nemajú strach povedať a napísať pravdu nahlas. So zakomplexovanými chudákmi schovávajúcimi sa za počítačom a dokonca anonymizérom vyjednávať nebudeme. Máme totiž záujem zachovať SOL také, aké pred  10 rokmi vzniklo.

A som pri tom. SOL v tomto roku oslavujú 10. výročie od svojho založenia a ja si spomínam na troch ľudí, ktorí sa pravidelne stretávali v mojej pracovni (v lete pri bazéne) a pripravovali projekt, ktorý v tom čase nemal obdobu.Nie že by nebolo zopár webov a médií na nete, no naše ambície boli iné. Oveľa väčšie. My sme sa nechceli tváriť ako médium ľudí a pre ľudí, my sme chceli, aby tomu bolo skutočne tak. Preto sme sa rozhodli, že noviny budú mať možnosť tvoriť všetci autori, ktorí o to prejavia záujem a budú ochotní publikovať pod svojim menom a priezviskom. Uplynulo dlhých 10 rokov a v médiách máme registrovaných cez 1000 autorov desiatok tisíc článkov a stoviek tisíc publikovaných fotografií. 

Na SOL sme koncom leta minulého roku prekročili  7 miliónov unikátnych návštev a momentálne je čitateľom ON LINE a bez obmedzení k dispozícii viac ako  22 000 článkov. Srdečná vďaka všetkým za toto množstvo informácií, ktoré ľuďom odovzdali.

... a pokračujeme ďalej ...

- - -

Koncom roka  2017 sme boli nútení tím ľudí rozšíriť o troch externých administrátorov, ktorí dostali na starosť umravnenie práve tých diskutujúcich, ktorí v rámci svojho značne svojského výkladu demokracie, práv a povinností jedinca sebe nadelili práva anonymne urážať a osočovať všetkých naokolo a to ešte s drzosťou odvolávania sa na slobodu slova a demokraciu, o cene ktorej netušia. Každá spoločnosť a všetky projekty však v prípade ich cieleného ohrozenia našli obranné mechanizmy aby prežili - našli sme ich aj my. Na SOL má stále miesto každý, kto má záujem o posúvanie vecí verejných k lepšiemu a v prospech verejného záujmu. Každý, kto má záujem pýtať sa volených a nami platených zástupcov, úradníkov a štátnych zamestnancov na veci verejné a komu osud mesta, kraja a následne Slovenska nie je ľahostajný. Už desať rokov sa držíme zásady "keď je politikovi dobrý anonymný hlas vo volebnej urne, musí strpieť aj anonymnú otázku občana". Samozrejme, som radšej, keď je položená aj tvrdo a nekompromisne, ale slušne.

Dnes popoludní som si tu v Kyjeve našiel správu od jedného z administrátorov, v ktorej ma informoval o opätovne arogantnom típkovi, ktorý v desiatkach útočiacich príspevkov sústavne (už niekoľko týždňov) spamuje diskusiu.  Zmazať a ak nepomôže, treba  použiť aj nákladnejšie, no tvrdšie opatrenia. Nemáme problém pristúpiť aj k eliminácii všetkých príspevkov tohto pisateľa, nech budú mať akýkoľvek obsah. Úplne demokraticky dostáva možnosť spamovať iné médium, kde mu to umožnené bude.

- - -

V už spomenutom článku som v lete 2016 napísal: "Spoločnosť opustilo právo, zmysel pre poctivosť a česť, dodržiavanie základných zásad slušnosti a spravodlivosť." Som rád, že v roku  2017 sa nám spoločne s ďalšími slušnými a odvážnymi ľuďmi začalo dariť vracať späť do mesta a verím, že do konca tohto roka bude naša niekoľkoročná  "misia" naplnená.

Ešte raz veľká vďaka a veľa síl a odvahy.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign