Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 25. 4. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Podvodníci stále skúšajú rôzne triky na seniorov:

Vranovskí policajti objasnili v uplynulých dňoch prípad okradnutého 81 ročného muža z obce Vyšný Žipov, okr. Vranov n/Topľou.   

Začiatkom mája (3.5.2015) v popoludňajších hodinách pustil poškodený do svojho rodinného domu neznámeho muža, ktorý mu povedal že má povolenie od obecného úradu a že má pre neho darček za polovičnú cenu. Za 200.- € mu sľúbil sadu kuchynských nožov, posteľné prádlo a vlnenú prikrývku s čím poškodený súhlasil. Odišiel preto do spálne a z kabáta vybral z igelitového vrecka 200.- €, ktoré dal páchateľovi. Tento mu povedal, aby si šiel odložiť kúpené veci, kde počas toho ako ich odniesol do vedľajšej miestnosti, páchateľ využil túto príležitosť a z vrecka kabáta odcudzil 2 500.- €. Že mužovi chýbajú peniaze zistil až potom, ako páchateľ odišiel z domu.

Vranovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže 27 ročného muža z Fiľakova, okr. Lučenec. Obvinený je stíhaný na slobode.  

 

Polícia však opäť upozorňuje na opatrnosť, ak niekto cudzí zazvoní pred vašimi dverami a núka rôzny tovar, služby, či peniaze. V pondelok dopoludnia totiž neznámy podvodník okradol 79 ročnú ženu z obce Korejovce, okr. Svidník Pod zámienkou vyplatenia preplatku za spotrebovanú elektrickú energiu v sume 100,- Eur, vošiel do dvora a žene ukázal bankovku v hodnote 500,- Eur, z ktorej jej sľuboval uvedený preplatok vyplatiť. Následne s poškodenou vošiel do domu, aby mu táto z uvedenej bankovky vydala zvyšných 400,- Eur. V kuchyni rodinného domu jej z modlitebnej knižky, ktorú priniesla vybral bankovky v sume 390,- Eur a odišiel preč bez toho, aby jej z týchto peňazí vrátil akúkoľvek sumu.

 

·         Nedajte sa nachytať na nič, čo znie až príliš dobre –vysoké zisky za vložené peniaze, tovar za výhodné ceny, fantastické dovolenky s ubytovaním zadarmo, zázračné lieky,  a iné .

·         Nikdy nikomu telefonicky nehovorte čísla vašej kreditnej karty, občianskeho preukazu, telefónnej karty, číslo poistky, alebo číslo vášho účtu v banke. Zisťovanie týchto čísel na overenie  je od obchodníkov protizákonné!

·         Nedovoľte nikomu aby vás náhlil niečo podpísať – dohodu o poistení, dohodu o predaji, kúpnu zmluvu. Prečítajte si to pozorne a prejdite si to s niekým,  komu veríte a kto tomu rozumie.

·         Dajte si pozor na osoby, ktoré  tvrdia,  že sú zamestnancami  firiem,  organizácii alebo štátnych agentúr, ktoré ponúkajú, že vám zadarmo získajú späť peniaze od podvodníkov.

·         Neverte každému, kto vás za dverami požiada o pohár vody, možnosť zatelefonovať si od vás,  pomoc pri nevoľnosti a iné. Situáciu môžete  vyriešiť aj bez otvárania dverí tak,  že zavoláte  pomoc k vašim dverám telefonicky alebo z okna,. Ak  neznámy mal nedobré úmysly,  rýchlo odíde.

 

2/ Vodič autobusu pod vplyvom alkoholu:

Polícia pravidelne kontroluje aj vodičov autobusov, vrátane požívania alkoholických nápojov pred jazdou. O nutnosti takýchto kontrol svedčí aj prípad z pondelkového rána. 

Policajná hliadka zastavila v Spišskom Podhradí v pondelok krátko po 5:00 h linkový autobus. V rámci kontroly podrobili policajti vodiča (51r.) autobusu aj dychovej skúške na alkohol. Jej výsledok bol pozitívny s nameranou hodnotou 0,58 Mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. V autobuse sa v tom čase nachádzal jeden cestujúci. Policajti vodiča predviedli na policajné oddelenie do Popradu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a spracoval podnet na návrh na podanie obžaloby.

 

 

3/ Ukradla drogériu za viac ako 675.- €:

Bardejovskí policajti obvinili z prečinu krádeže 23 ročnú ženu z Bardejova.

Obvinená žena prišla v nedeľu (11.6.2017) popoludní do jednej z predajní drogérie v Bardejove. Počas nákupu si do kabelky vložila drogériu rôzneho druhu a bez platenia prešla cez pokladničnú zónu. Tu bola zadržaná pracovníčkou predajne. Hodnota ukradnutého tovaru bola vyčíslená na 675,05.- €.  

 

4/ Okradnutý spiaci muž:

Humenskí policajti objasnili v týchto dňoch prípad okradnutého muža, ktorý zaspal na lavičke v parku v Humennom.

Ku krádeži došlo 20.5.2017 v popoludňajších hodinách v parku medzi ulicami Duchnovičová a Dobrianského. Pod vplyvom alkoholu tu na lavičke zaspal istý Humenčan. To využil 25 ročný Humenčan a z vrecka košele mu vzal 6.000,- Českých korún, občiansky preukaz a mobilné telefóny. Ešte v ten istý deň sa stretol s 46 ročným mužom, tiež z Humenného, a dal mu jeden z telefónov a 6.000,- Českých korún. Ten si peniaze a mobil zobral a to aj napriek tomu, že vedel, že pochádzajú z krádeže. O dva dni neskôr české koruny zmenil na eurá a použil na nákup potravín a cigariet. Polícia mladšieho z mužov obvinila z prečinu krádeže a staršieho z prečinu podielnictva.

 

5/ Kradli aj keď boli majitelia doma:

Z prečinu porušovania domovej slobody obvinili včera svidnícki policajti 23 ročného Prešovčana, 22 ročného muža zo Zborova, okr. Bardejov a dve ženy vo veku 18 a 19 rokov z obce Nižný Tvarožec, okr. Bardejov.

V pondelok (12.6.2017) krátko po 13:00 h prišla obvinená štvorica k jednému z rodinných domov v obci Ladomírová, okr. Svidník. Ženy ostali na ulici dávať pozor a muži vošli na pozemok pri rodinnom dome. Cez neuzamknuté dvere vošli dnu do domu, odkiaľ ukradli pokladničku v tvare holandský drevák s finančnou hotovosťou 20.- €. Následne boli vyrušení obyvateľom domu, ktorý na nich začal kričať, aby opustili rodinný dom, na čo obidvaja vybehli von na ulicu.

 

Obvinení muži sa toho istého dňa mali dopustiť ešte jednej krádeže. V čase okolo 15.30 h prišli do obce Vagrinec, okr. Svidník a bez použitia násilia vošli na riadne oplotený a neuzamknutý pozemok nachádzajúci sa pri jednom z rodinných domov. Mladší z obvinených nastavil staršiemu ruky, aby mu uľahčil vojsť cez otvorené okno do izby v dome. Tomuto sa podarilo strčiť do vnútra izby ruky, avšak v tom bol vyrušený obyvateľkou domu. Obidvaja zľakli a ušli preč, nespôsobili žiadnu škodu.

 

Na všetkých štyroch obvinených bol spracovaný podnet na návrh na vzatie do väzby.

 

6/ Zo skladu zmizlo rôzne oblečenie:

Kežmarskí policajti vyšetrujú krádež oblečenia z jedného zo skladov na Michalskej ulici v Kežmarku. 

Ku krádeži došlo počas noci z pondelka na utorok. Doposiaľ neznámy páchateľ sa dostal k oknu budovy skladu vo výške cca 3m, to následne rozbil a cez neho vošiel do priestorov skladu. Prešiel po celých priestoroch skladu, kde roztrhal niekoľko vriec s oblečením, z ktorých povyberal rôzne druhy a s týmito odišiel cez spodné okno preč. Spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená na 270.- €. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign