Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 20. 4. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Polícia obvinila dvoch Humenčanov z obchodovania s drogami  

Humenský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 32 ročnú ženu a 31 ročného muža, obaja z Humenného. 

Obvinená žena si mala najmenej od mája 2017 neoprávnene zadovažovať omamné a psychotropné látky a to hlavne rastlinu rodu Cannabis (konope) a metamfetamín, Tieto mala v rôznych množstvách u seba, v meste Humenné ako aj na iných miestach neoprávnene prechovávať ako aj za rôzne ceny a v rôznych množstvách predávať iným spotrebiteľom a to až do dňa 18.10.2017, kedy po zadržaní a obmedzení osobnej slobody, počas vykonania osobnej prehliadky bol okrem iných vecí u nej nájdené a odňaté plastové vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky. Podľa predbežného vyjadrenia kriminalistického a expertízneho ústavu PZ sa vo vrecku nachádzala látka obsahujúca metamfetamínu.

Obvinený si mal najmenej od mája 2017 zadovažovať od obvinenej ženy a z iných zdrojov omamné a psychotropné látky a to hlavne rastlinu rodu Cannabis (konope) a taktiež metamfetamín, ktoré v rôznych množstvách u seba v meste Humenné ako aj na iných miestach neoprávnene prechovával. Taktiež mal tieto látky za rôzne ceny a v rôznych množstvách predávať iným spotrebiteľom a to až do dňa 18.10.2017. Policajti muža v ten deň zadržali a obmedzili na osobnej slobody, počas vykonania osobnej prehliadky okrem iných veci dobrovoľne vydal 1 ks plastovú striekačku s modrým piestom s obsahom bielej kryštalickej látky a 1 ks plastové, uzatvárateľné vrecko s obsahom bielej kryštalickej látky. Pri prehliadke osobného auta bolo okrem iných veci, odňaté aj puzdro od nožíka, v ktorom sa nachádzalo plastové vrecúško s obsahom zelenej sušiny. Podľa predbežného vyjadrenia kriminalistického a expertízneho ústavu PZ sa v injekčnej striekačke a vo vrecúšku nachádzala látka s obsahom metamfetamínu. V druhom vrecku sa nachádzali vrcholcovité časti rastliny konope.

Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ oboch obvinených umiestnil do cely policajného zaistenia a spracoval podnet na ich vzatie do väzby. Sudca OS Humenné vzal obvinených do väzby.

 

S cudzím autom poškodil plynovú prípojku a nafúkal:

Neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla, porušovanie domovej slobody, všeobecné ohrozenie a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. To sú prečiny, z ktorých je obvinený 26 ročný muž z obce Hlinné, okr. Vranov n/Topľou.   V sobotu (21.10.2017) okolo 19:00 h neoprávnene vošiel na dvor jedného z rodinných domov v Hlinnom a z neuzamknutej rozvodovej skrine vzal kľúče od tu zaparkovaného auta Peugeot Partner a bez súhlasu majiteľa s ním odišiel. Po niekoľkých metroch jazdy však s autom havaroval, prednou časťou vozidla narazil do plynovej prípojky pred rodinným domom. Z nej následne začal unikať zemný plyn. Po dopravnej nehode bol podrobený dychovej skúške, s pozitívnym výsledkom a nameranou hodnotou 0,88 mg/l. Zároveň policajti zistili, že ani nie je držiteľom vodičského oprávnenia.  Pri dopravnej nehode vznikla poškodením vozidla škoda cca. 100.- €, poškodením plynovej prípojky a únikom zemného plynu doposiaľ nevyčíslená škoda. K inej škode ani k zraneniu osôb nedošlo. Obvinený muž je stíhaný na slobode.

 

Do bytov neoprávnene zaviedli elektrinu:

Majiteľov štyroch bytov z jedného vchodu bytového domu obvinili v uplynulých dňoch vranovskí policajti z prečinu krádeže. 

Tri ženy a dvaja muži mali neoprávnene odoberať elektrickú energiu vo svojich bytoch na Budovateľskej ulici vo Vranove n/Topľou. Diať sa tak malo v období od 7.3.2017 do 6.9.2017. V troch prípadoch z elektromerového rozvádzača umiestneného na treťom poschodí obytného domu napojili vodič na istič a tento vodič viedli po podlahe do svojich bytov, kde ho napojili na ističe. V jednom prípade v elektromerovom rozvádzači na chodbe na treťom poschodí, na mieste kde by sa mal nachádzať elektromer, určený pre registráciu spotreby elektrickej energie v byte obvinenej, spojila prívodové a vývodové vodiče určené pre montáž elektromera. Takto došlo k oživeniu elektroinštalácie bytov a neoprávnenému odoberaniu elektrickej energie, ktorá podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu. Škody boli vyčíslené na cca 1520.- €. Neoprávnený odber zistili pracovníci energetickej spoločnosti. Obvinené osoby sú stíhané na slobode.  

 

Od zapáleného obrusa zhorela unimobunka:

Z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinili včera policajti z Obvodného oddelenia PZ Podolínec 42 ročného muža z Vyšných Ružbách, okr. Stará Ľubovňa.

Obvinený muž obýval ako bezdomovec unimobunku na parkovisku v blízkosti jednej z reštaurácií v obci Vyšné Ružbachy. Počas sobotňajšieho (21.10.2017) vo večerných hodinách zapaľovačom podpálil platený obrus na drevenom stole, následkom čoho došlo k požiaru a k zhoreniu unimobunky. Obecnému úradu Vyšné Ružbachy tak bola spôsobená škoda vo výške najmenej 500.- €. Ešte v ten večer policajti muža zadržali a predviedli na policajné oddelenie. Po vznesení obvinenia bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Ukradnuté taniere predali:

Dvoch Bardejovčanov vo veku 20 a 17 rokov obvinili počas uplynulého víkendu bardejovskí policajti z prečinu krádeže.

Za budovou jedného z obchodných domov v Bardejove sa nachádzajú kontajnery na komunálny odpad. Začiatkom septembra vo večerných hodinách si vyhliadli jeden z kontajnerov, na ktorom rukami, násilím otvorili veko kontajnera. Pretrhli tak reťaz s visiacim zámkom, ktorými bol kontajner zabezpečený proti otvoreniu. Odtiaľ potom odcudzili 10 ks tanierových súprav a tieto predali pred obchodným domom náhodným osobám za 5.- €, ktoré použili na nákup v samotnom obchodnom dome. Škoda spôsobená odcudzením tanierových súprav bola vyčíslená na 80.- € a poškodením reťaze a visiaceho zámku na 15.- €. Polícia oboch obvinených stíha na slobode.  

 

Dopravná značka na zemi:

Dopravná značka zákaz vjazdu na Rhodyho ulici v Bardejove skočila nedobrovoľne na zemi. 

Počas noci zo soboty na nedeľu doposiaľ neznámy páchateľ ohol kovový stĺpik na ktorom bola značka umiestnená v jeho spodnej časti až k samotnej vozovke. Samotná dopravná značka ostala nepoškodená. Presná škoda zatiaľ vyčíslená nebola. Bardejovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

 

Okradnutý podomový predajca zeleniny:

Na policajnú linku 158 oznámil v piatok (20.10.2017) popoludní 42 ročný Poliak, že bol napadnutý a okradnutý na rómskej osade v Bardejove, časť Dlhá Lúka.

Okradnutý vykonával podomový predaj zeleniny. Počas toho vznikol konflikt medzi miestnymi Rómami a predávajúcim Poliakom. Situáciu využili doposiaľ neznámi páchatelia z neuzatvoreného nákladného priestoru auta mu odcudzili 5 kg vrece papriky, jedno balenie malinoviek zložené z 20 fliaš a igelitovú tašku s finančnou hotovosťou. Celková škoda bola vyčíslená na 1 181,50.- €. Bardejovskí policajti začali trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

Okrasným štrkom poškodili náhrobné tabule:

Na mestskom cintoríne v Stropkove poškodil neznámy páchateľ niekoľko hrobov.

K poškodeniu hrobov došlo koncom minulého týždňa a to zo štvrtka na piatok. Doposiaľ neznámy páchateľ ozdobným štrkom z hrobu poškodil tabule na náhrobných pomníkoch na hroboch piatich zosnulých.  Škoda zatiaľ vyčíslená nebola. Stropkovskí policajti začali trestné stíhanie pre prečin hanobenie miesta posledného odpočinku.

 

Z auta zmizla kabelka s cennosťami:

Len 15 minút stačilo neznámemu zlodejovi, aby z odparkovaného auta v nestráženej chvíli ukradol kabelku s cennosťami. 

Na parkovisko pred Obecným úradom v obci Švábovce zaparkoval v sobotu večer 31 ročný Popradčan osobné auto Renault Laguna. Po tom čo sa k autu po 15 minutách vrátil našiel ho s rozbitým oknom na ľavých zadných dverách, pričom z auta zmizla  kabelka, ktorá bola položená na zadnom sedadle. V kabelke boli rôzne cennosti ako peniaze, bankomatové karty, ale aj mobilný telefón, kľúče či doklady. Celková škoda bola vyčíslená na 450.- €. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin krádeže.   

 

Polícia pravidelne upozorňuje ľudí, aby si vo svojich autách nenechávali žiadne cennosti a hodnotné veci. Na túto zásadnú vec ľudia totiž často zabúdajú a zbytočne tak prichádzajú o svoje cennosti. Platí to, aj keď od auta odchádzate len na pár minút.  Páchateľovi stačí pár sekúnd a veci sú preč. Zlodej totiž veľmi rýchlo rozbije napríklad kameňom pri aute sklo, nahne sa do vnútra, vezme svoj lup a uteká preč. Na aute síce hučí a bliká alarm, to však nezabránilo odcudzeniu Vašich vecí z auta.

Preto aj keď opúšťate vozidlo len na malú chvíľu, vezmite si svoje cennosti so sebou a presvedčte sa či ste riadne zamkli auto.Ak si ich so sebou neberiete, uložte ich aspoň do batožinového priestoru, nech zbytočne  nepriťahujú zvedavé oči ľudí. V aute by ste si nemali odkladať ani technický preukaz či iné doklady. Je na nich množstvo údajov, ktoré sa v nesprávnych rukách dajú ľahko zneužiť. To platí tak pre prípad, že parkujete niekde v meste, ale aj keď auto zaparkujete na noc pri svojom dome, či bytovke.  

 

            Neparkujte auto na opustenom mieste, využite platené a strážené parkoviská. I keď po opustení vozidla v ňom nenecháte žiadne cennosti, nemali by ste zabudnúť uzamknúť všetky dvere. Okná by mali byť vytiahnuté smerom hore a uzatvorené strešné okno. Zvukový alarm síce samotnej krádeži nezabráni, môže Vás však upozorniť na nedovolenú manipuláciu s Vaším automobilom.

 

            Ak predsa len nájdete svoje auto násilne otvorené, ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom  čísle 158.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign