Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 24. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov  |MM| 16 ročný Viktor  školu riadne ,,obchádzal,,

52 ročný Milan a 43 ročná Iveta, obaja pochádzajú z obce Lenartov, boli bardejovským vyšetrovateľov obvinení z trestného činu ohrozovanie mravnej výchovy mládeže.

Milan a Iveta ako zákonní zástupcovia maloletého Viktora / 16 rokov / mu  umožnili  viesť záhaľčivý život a nedbali o jeho pravidelnú dochádzku do školy. Tento žiak  školskom roku 2016/2017 za obdobie od februára 2017 do júna 2017 vymeškal 433 neospravedlnených vyučovacích hodín. Obaja obvinení sú stíhaní na slobode, no v prípade preukázania viny im hrozí až päťročné väzenie.

 

Zneužitie  právomoci verejného činiteľa a sprenevera

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného  zboru v Bardejove vzniesol obvinenie 33 ročnému mužovi z obce Frička za prečin zneužívanie právomoci verejného činiteľa spáchaného v súbehu s prečinom sprenevera.

Z doposiaľ získaných skutočností je zrejmé, že muž ako predstaviteľ obce Frička,  za obdobie od júla 2015 do septembra 2017 opakovane a bezdôvodne vyberal z obecného účtu obce finančné prostriedky, ktoré neprijal do pokladne obce ale ich použil na svoje osobné potreby.  Dôvod ich použitia nezdokladoval žiadnym účtovným dokladom. Obvinený muž v období od mája 2015 do októbra 2017 opakovane a taktiež bezdôvodne vyberal z pokladne obce finančné prostriedky v rôznych výškach, ktoré použil na svoje osobné potreby. Obci bola týmto konaním spôsobená škoda vo výške 6.590,-Eur. Obvinený muž je momentálne stíhaný na slobode, no v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

 

Jazdil v zákaze činnosti a pod vplyvom alkoholu

52 ročný Andrej z Bardejova bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia, nakoľko bolo preukázané, že sa dopustil prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia. Z uvedených skutkov mu bolo aj vznesené obvinenie.

Andrej včera / 31.01.2018 / krátko pred poludním  ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia,  po miestnej komunikácií v Bardejove, kde bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou Okresného dopravného inšpektorátu v Bardejove. Počas kontroly  bol tento vodič podrobený dychovej skúške, ktorým mu bola nameraná koncentrácia alkoholu 1,03 mg etanolu na liter vydychovaného vzduchu ...  opakovaná dychová skúška dosiahla hodnotu 1,20 mg etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Lustráciou v systémoch polície bolo zistené, že Andrej viedol motorové vozidlo aj napriek tomu, že právoplatným súdnym rozhodnutím mu bol okrem iného uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá každého druhu v trvaní 24 mesiacov a tento doposiaľ trvá.  Obvinenému Bardejovčanovi hrozí dvojročné väzenie.

 

Obvinený z drogovej trestnej činnosti  

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom vzniesol obvinenie pre prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 34 ročnému Ivanovi z obce Poruba pod Vihorlatom.

Na základe zistených skutočností je dostatočne odôvodnený záver, že Ivan dňa 12.01.2018 pár minút po 11-tej hodine dopoludnia  bol príslušníkmi Odboru kriminálnej polície v Humennom zadržaný a obmedzený na osobnej slobode v osobnom motorovom vozidle zn. Renault Clio a to priamo na križovatke ulíc Mierová a Tolstého v Humennom. Počas jeho  osobnej prehliadky dobrovoľne okrem iných vecí vydal aj jednu zatavenú striekačku s obsahom bielej kryštalickej látky, metamfetamínu o celkovej hmotnosti 0,15 g, čo zodpovedá minimálne 3 bežným jednorazovým  dávkam drogy. Ivan teda neoprávnene prechovával psychotropnú látku. Obvinený muž je stíhaný na slobode, no ak sa mu vina preukáže aj pred súdom, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Ubytovanie a konzumácia jedla zadarmo sa nevyplatila

Z prečinu podvodu bol obvinený 28 ročný Ľuboš z Vranova nad Topľou. Skutku sa mal dopustiť začiatkom decembra 2017 v jednom z humenských hotelov.

Ľuboš odišiel z hotela bez zaplatenia za ubytovanie a konzumáciu, kde bol ubytovaný od 02.12.2017 do 05.12.2017, pričom pri odchode na recepcii oznámil, že sa tam vráti ... tento hosť sa nevrátil,  od izby kartu nevrátil ... hotelu spôsobil škodu vo výške viac ako 270,-Eur.   Ľuboš je stíhaný na slobode,  hrozí mu dvojročné väzenie. Týmto prípadom sa zaoberá Obvodné oddelenie Policajného zboru v Humennom.

 

Vodič opitý a v zákaze činnosti      

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom  začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky spáchaného v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia 62 ročnému Milanovi.

Tento Humenčan  včera / 31.01.2018 / ako vodič viedol osobné motorové vozidlo  zn. Otel Vectra po rodnom meste, pričom  o 11:35  hodine  na Ul. Osloboditeľov narazil do odstaveného vozidla zn. Fiat Fiorino.  Vodič z miesta nehody ušiel, bol  nájdený a kontrolovaný ... dychová skúška u neho dosiahla hodnotu 0,86 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu / opakovaná   1.08 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu /. Vodič Milan sa na lekárske vyšetrenie a odber krvi nežiadal. Lustráciou bolo zistené, že  viedol vozidlo v čase zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov, ktorý mu bol súdom uložený na dobu 18 mesiacov ... táto doba zákazu stále trvá. Odhadovaná škoda na vozidlách vznikla vo výške 3.800,- Eur. Obvinený muž je stíhaný na slobode. Zákon pri týchto trestných činoch ukladá trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.

 

Spadol zo schodov

16 ročný Leo z Giraltoviec bol  povereným  príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru Giraltovce  obvinený z prečinu ublíženia na zdraví spáchaného v súbehu  s prečinom výtržníctva.

Koncom novembra 2017 vo večerných hodinách  na schodoch jednej z miestnych reštaurácií  fyzicky napadol  22 ročného Štefana z obce Lúčky.  Leo kopol Štefana  do hrude, následkom čoho  napadnutý muž  spadol zo schodov.  Podľa znaleckého posudku  znalca z odboru Zdravotníctvo a farmácia, odvetvie chirurgia utrpel zranenia a to pomliaždenie hrudníka, pomliaždenie sedacej oblasti a podvrtnutie zápästia. Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu odňatia slobody až na tri roky, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

 

Poškodenie hrobu pyrotechnikou

Poverený policajt Obvodného oddelenia Policajného zboru v Stropkove obvinil len 15 ročného miestneho mládenca menom Jaroslav a to z prečinu  hanobenie miesta posledného odpočinku.

Jaroslav 22.12.2017 popoludní na mestskom cintoríne zábavnou pyrotechnikou - petardou, poškodil kovovo-sklenený svietnik na jednom z hrobov. Škoda pre pozostalých vznikla vo výške 21,- Eur. Vzhľadom na vek obvineného mu hrozí ročné väzenie.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 1 B
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign