Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Nepolepšiteľná Mária

Kežmarský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania domovej slobody spáchaného v súbehu s prečinom krádeže, ku ktorým došlo v sobotu / 12.01.2019 / popoludní v jednom z rodinných domov v obci Jezersko.

Vo večerných hodinách uvedeného dňa  policajná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Spišská Stará Ves obmedzila na osobnej slobode pani Máriu z obce Spišské Hanušovce. Bola zadržaná ako podozrivá zo spáchania uvedených skutkov, následne bola umiestnená do cely policajného zaistenia. Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil pani Máriu zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Mária  neoprávnene vnikla do jedného z rodinných  domov v obci Jezersko, zámok vylomila a vchodové dvere  vykopla. Z domu vzala peňaženku, v ktorej bola finančná hotovosť  405,-Eur i doklady ... a odišla preč.  Cestou vyhodila doklady i samotnú peňaženku.   Majiteľom vznikla škoda viac ako 500,-Eur. Mária je momentálne stíhaná na slobode, ak sa jej ale vina preukáže, hrozí jej trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

,,Tichá ,, krádež

Doposiaľ neznámy páchateľ v ranných hodinách sobotňajšieho dňa / 12.01.2019 / v priestoroch autobusovej stanice v Kežmarku okradol 27 ročného muža z obce Výborná.

Páchateľ pristúpil  k mužovi, ktorý spal na lavičke a z vrecka nohavíc mu  opatrne vzal peňaženku, vybral z nej 250,-Eur a rovnako opatrne vrátil peňaženku späť do vrecka.  Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kežmarku na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu  krádeže. Páchateľovi hrozí dvojročné väzenie.

Toto je typický príklad, toho ako človek svojou ľahkovážnosťou vytvára podmienky pre zlodejov. Polícia neustále apeluje aby si občania na svoje osobné veci dávali pozor a aby ich mali stále na bezpečnom mieste.  Isteže môže sa stať, že človek je tak unavený, že zaspí na lavičke na autobusovej stanici, no nechať peňaženku v zadnom vrecku nohavíc tak ľahko dostupnú .... je jednoznačne nezodpovedné !

 

Po miestnej komunikácii, no s alkoholom v krvi

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove  vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 34 ročnému Jarovničanovi.

V piatok / 11.01.2019 / krátko pred polnocou ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Opel a to po miestnej komunikácii v rómskej osade. Tam bol policajnou hliadkou zastavený a kontrolovaný, pri kontrole bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške .... výsledok bol pozitívny, dosiahol hodnotu 0,70 mg/l. Pri opakovanej dychovej skúške dosiahol  hodnotu  0,83 mg/l. Vodič bol  obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený  do cely policajného zaistenia.  

Zákon jednoznačne stanovuje, že alkohol za volant nepatrí a to bez rozdielu či ide o miestnu komunikáciu, či diaľnicu !

 

Obvinený zo zločinu drogovej trestnej činnosti

21 ročný mladík z Kamenice nad Cirochou bol humenským vyšetrovateľom obvinený  zo zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zákon pri tomto trestnom čine  stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až desať rokov.

Mladík si v Českej republike od neznámej osoby neoprávnene zadovážil  rastlinu rodu Cannabis (konope) a tú doviezol na územie Slovenskej republiky. Časť z nej  užil sám  a časť uložil do igelitového vrecúška ... ten vydal pri osobnej prehliadke. Na základe znaleckého skúmania bolo potvrdené, že ide o sušené vrcholky rastliny Cannabis o celkovej hmotnosti 2,72 g. Mladík je stíhaný na slobode.

 

Krádež bronzového lana

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície, Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vedie  trestné stíhanie za prečin krádeže a prečin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

K uvedeným skutkom došlo koncom novembra 2018 na železničnej trati smere od štátnej hranice s Poľskou republikou po obec Orlov. Zatiaľ neznámy páchateľ ukradol   bronzové laná / kotvenie pevného bodu nosného lana / o celkovej dĺžke 920 m a priereze 70 mm2. Pre poškodenú spoločnosť vznikla škoda takmer 2.600,-Eur.  Páchateľ krádežou lán spôsobil, že mohlo dôjsť k posunutiu celej zostavy trolejového vedenia a tým k porušeniu jeho zjazdnosti. Páchateľ teda svojím konaním  ohrozil prevádzku trakčného vedenia, ako všeobecne prospešného zariadenia ... hrozí mu až päťročné väzenie.

 

Zradné internetové siete, vyzliekať sa pred cudzou osobou sa nevyplatí

Trest odňatia slobody na dva až šesť rokov zákon stanovuje pri zločine vydieranie, vo veci ktorého vedie trestné stíhanie vranovský vyšetrovateľ.

Neznáma žena koncom decembra minulého roku sa prostredníctvom sociálnej siete  skontaktovala so 41 ročným mužom z obce Parchovany. Muža sprvu požiadala o priateľstvo, potom spolu komunikovali, no došlo aj na intímnejšie chvíle, pri ktorých muž zabudol na opatrnosť a riskantnosť sociálnych sietí. Počas video hovoru  si navzájom ukazovali intímne časti svojho tela .... žena ale hovor náhle ukončila.  Neskôr žena opäť kontaktovala muža, ale už s tým, že ona má len 14 rokov a že ak jej nezaplatí  sumu 1.200,-Eur, tak video kde je nahý zverejní na internete i pošle jeho priateľom.  Trestná sadzba je v tomto prípade zákonom stanovená na dva až šesť rokov.

Napriek mnohým pozitívnym aspektom sociálnych sietí nikdy nezabúdajme na ich nebezpečnosť ! Silná anonymita osôb je veľmi zneužiteľná a nebezpečná zbraň v rukách ,,páchateľov,, ! Ochrana osobných údajov a svojho súkromia je vždy na prvom mieste !

 

Nepomohla ani tehla

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Drienove  vedie  trestné stíhanie  pre prečin krádeže,  v štádiu pokusu.

Z uvedeného trestného činu bol obvinený  26 ročný muž z obce Varhaňovce. Ten sa   pokúsil vlámať do osobného motorového vozidla zn. Škoda Felícia, ktoré bolo zaparkované v obci Drienov. Muž zbadal v aute na zadnom sedadle tašku a rozhodol sa, že ju chce. Najskôr sa pokúsil na aute otvárať kľučky dverí .... nešlo, tak vzal zo   zeme tehlu a snažil sa rozbiť okno ... nepodarilo sa. Takto neúspešný odišiel preč. Muž sa uvedeného skutku dopustil napriek tomu, že za obdobný čin majetkovej povahy bol už v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý. Teraz bol vypátraný,  bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník na obvineného muža spracoval návrh na podanie obžaloby.  

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign