Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 21. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Šialenstvo na obecnom úrade v priamom prenose - hovorí Juraj Kukla, občan Brunoviec

200

Brunovce | Nie málo miest a obcí na Slovensku sa v súčastnosti potýka s vážnymi finančnými problémami. Mnohokrát však nedostatok financií pre obec nemusí byť najväčším problémom. Komunikácia medzi občanmi - voličmi a samosprávou resp. nekomunikácia, zákernosti, podrazy, či dokonca provokácie môžu obec uvrhať do veľmi zlého svetla a to nie len pri pohľade zvnútra, ale aj zvonku.

V obci Brunovce pretrvávajú problémy v samospráve, podľa informácií obyvateľov už dlhé roky až desaťročia. Problémom je práve komunikácia vedenia obce s občanmi. Včerajší zážitok jedného z občanov sa dá považovať za vyvrcholenie arogancie a nahromadených nezhôd v obci. Preberáme článok Juraja Kuklu z portálu brunovce.otvorene.sk v plnom znení. Pre objektivitu sme telefonicky požiadali o rozhovor starostku obce Júliu Masárovú, ktorá však akúkoľvek komunikáciu arogantne odmietla a zložila telefón. Na následnú sms v priebehu najbližšej hodiny nereagovala.

 

Redakcia Reporter24.sk nezodpovedá za obsah článku Juraja Kuklu a informácie v ňom uvedené. Kompletný audiozáznam včerajšieho incidentu máme v redakcii.

- - -

 

Tak takýto blázinec som ešte nezažil! Niekomu poriadne šmýkajú remene, lebo mu tečie do bot? Dnes som chcel na Obecnom úrade zaplatiť miestne dane. Išiel som „podporiť netransparentné divoké hospodárenie“ no to som nemal robiť! Nakoľko obec v zastúpení starostky Masárovej neplatí faktúry a odvody za zamestnancov a na občanov uvalila platenie jeden a pol milióna korún plus osemdesiat tisíc za pokuty bývalého starostu, chcel som vidieť aj správu hlavného kontrolóra o používaní týchto verejných financií daňových poplatníkov, ktorá je verejná, no u nás je tajná a nieje ani na programe zajtrajšieho zasadania OZ! Zazvonil som na podozrivo zamknuté dvere na obecnom úrade a netušil som, aký špinavý komplot je tu proti mňa nachystaný.

 

V kancelárii na moje prekvapenie stojí bývalá pracovníčka z čias „močkovín“ Gabriela Facúnová s grčou papierov v rukách, skoro som padol z nôh. Spýtal som sa čo tam robí, či je kontrolórka. Odpovedala že je. Za týmto už začínalo prichystané šialenstvo.

Hovorím súčasnej pracovníčke úradu Pažitnej, že som prišiel zaplatiť miestne dane. Začala na mňa robiť akési podivné grimasy a upozorňovať, kde presne sa môžem v miestnosti postaviť... Jej správanie i zostava ktorá sa skrývala v zamknutom úrade bola veľmi podozrivá. Obrátil som to na humor a odstúpil som ku dverám. To bol ale len začiatok. Zakrátko som už ale pochopil, aký špinavý, zúfalý plán majú tieto soby nachystaný na mňa, aby ma zastrašili pred zajtrajším zasadaním.

Úradníčka Pažitná šťukala do telefónu, spýtal som sa či počíta. Vyliezlo z nej to, že ma nahráva, tak som jej povedal, že aj ja si budem nahrávať. Nasledovala debata o daniach, z čias keď sa p. Moravčík podvodom 5 rokov vydával za poslanca, poslancom nebol lebo bol zamestnancom obce a dane schvaľoval. Ja som na to upozorňoval odmietal tento podvod finacovať svojimi daňami. (rieši to polícia) Zrazu mi p.úradníčka Pažitná začala do tváre robiť s rukami škaredé posunky, napodobňovať mužský pohlavný orgán a niekoľko krát ich s vyzývavým úsmevom rovno mnne do tváre opakovala. Bol som šoknutý, tak som ju upozornil, čo to má znamenať a či sa nehanbí. Najprv som myslel, že je preskočilo, no po chvíli som už pochopil ich špinavý plán, že ma che nasilu vyprovokovať, aby som jej niečo škaredé povedal a ona si to nahrá na telefón a povie, že som na ňu zaútočil. Nakoľko ja hnusné slová nepoužívam a vyprovokovať sa nedám, vôbec neuspela, čo ju zjavne znervóznilo a nevedela ako pokračovať. Potom som sa jej spýtal aj na to, že údajne rozširuje o mne v obci, že che dať k vôli mne výpoveď, nech si to vysvetlíme, či je to pravda a či je to pre to, že sa zaujíma o veci verejné, keď poslanci sú neinformovaní, hlavný kontrolór nekoná a zástupkyňa starostky nefunguje.

Keď som sa nijako nedal vyprovokovať nasledoval pán „B“. Z ničoho nič chytila telefón - diktafón a zažala do neho kričať, poďte mi pomôcť on ma tu obťažuje a utekala za starostkou do vedľajšej kancelárie. Stojím v kancelárii, pozerám na ňu ako puk či jej preskočilo. Starostka nachystaná na tento povel vystrelila a volám policajtov!!! Úradníčka sa vrátila do kancelárie kde som stál ako obarený, dane som nakoniec zaplatil, správu hlavného kontrolóra mi odmietla ukázať a úradníčka ma vyzvala, aby som išiel za starostku. Do diktafónu si zasa nadiktovala, že starostke tu je stále každý ju tu nájde.

U starostky bol už už nachystaný plán „C“. Chcel som vojsť do jej kancelárie, no ona sa vrhla na mňa s nadávkami a zablokovala dvere, tak som z hrôzou nad jej konaním hneď odstúpil. Keď som chcel odísť, zistil som, že vchodové dvere na úrade zamkla, aby som nemohol odísť. Vyzval som ju aby ich odomkla, že obmedzuje moju osobnú slobodu, že ja na nikoho neútočím, čo ona ignorovala a ďalej provokovala nezmyselnými drzými odpoveďami, no ja som sa vyprovokovať nedal.

Keby som to nebol zažil na vlastnej koži, nebol by som nikomu veril, že niekto môže byť tak strašne podlý, zlý a že ho napadne takýto špinavý plán. Čakal som zamknutý až na príchod policajtov. Keď prišli, starostka Masárová zahrala pred nimi ďalšie zúrivé divadlo, nadávky a krivé obvinenia, ako som vraj útočil. Policajtom som všetko povedal, že som si tento „úradný výkon“ nahrával a nahrávka bude každému k dispozícii, lebo tento krát je už naozaj potrebné aby všetci ľudia, vedeli ako sa správa starostka Júlia Masárová i jej úradníčka. Verím že po tomto sa aj tým najzarytejším podporovateľom brunovských megapodvodov musí rozsvietiť a zmenia svoj názor jak na mňa, tak aj na miestnu „hrôzovládu“.

 

Nahrávku si môžete vypočuť tu:

  "Blázinec" na obecnom úrade

 http://brunovce.otvorene.sk/dokumenty/blazinec-na-obecnom-urade/view

 

Pointa:

Neznalý občan možno ešte celkom nechápe, čo sa v Brunovciach odohráva. Odohráva sa to čo na mnohých obciach na Slovensku. Miestni diktátori nenesú roky žiadnu zodpovednosť za svoje konanie a sú čím ďalej tým viac zdivení a ochraňujú zubami nechtami svoj zlatý nekontrolovateľný válovy s kráľovskými platmi.

Jedným slovom, nová Starostka Júlia Masárová pokračuje v starých šľapajách a podľa tohoto ešte aj horšie. Dala občanom daňovým poplatníkom platiť pokutu 1.5 mil. korún plus 80 tisíc za dražbu založeného obecného majetku, ktoré spôsobil bývalý, Okresným súdom odsúdený odsúdený starosta Močko. a taktiež mu obec spláca odstupné. Na mňa zasa uvalila exekúciu za podvodné obdobie, keď sa p.Moravčík vydával za poslanca a poslancom nebol.

Starosta s peniazmi daňových poplatníkov narába poza chrbát poslancov, nekontrolovateľne vypláca, cestuje, rozpočet si mení svojvoľne, pýta od občanov na obecnú zbierku ktorej výsledky sú tajné, neplatí odvody za zamestnancov, neplatí faktúry, prívržencovi povoľuje čiernu stavbu firmy, skrátka samovláda.

Peniaze potom chýbajú, tak orú na nás občanoch! Neúnosne zvyšujú dane a na vinníkovi škodu nevymáhajú. Keď sa niekto ozve, tak je nepriateľ a svoje konanie chcú zakrývať až takýmto podlými útokmi, aký predviedli včera voči mne na úrade za zamknutými dverami, jedným slovom hnus! Dokedy?

Zástupkyňa starostky p. Smiteková nefunguje, poslanci sú neinformovaní, hlavný kontrolór nekoná, starostka býva dlhodobo nezvestná, chorá, zasadanie OZ v zákonnej lehote nebolo. Pre to som žiadal o informácie a oni sú z toho vedľa o čom jasne hovorí nahrávka. Väčšiu zvrhlosť som ešte nevidel, asi len starostu, čo si to napálil autom rovno do občana, ktorý organizoval referendum na jeho odvolanie.

 

Juraj Kukla člen správnej rady ZOMOS

 

Zdroj: www.brunovce.otvorene.sk


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci
anonym | 06-10-2012 10:10:21
Typické "socialistické" babizne...no comment

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign