Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 24. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Vyhlásenie výsledkov súťaže Vianočná pohľadnica

159
 

O najkrajšie vianočné pohľadnice súťažili deti zo siedmich štátov

Výstavu súťažných prác vzhliadnu záujemci na Slovensku, v Poľsku i v Srbsku.

Do 14. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica poslalo svoje práce viac ako 2 000 detí z 211 škôl zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Srbska a Chorvátska. Súťaž, ktorú vyhlasuje a realizuje Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa tak stretla opäť s vysokým záujmom i kvalitou. Témou prác bolo výtvarne spracovať vianočné námety do podoby návrhu vianočnej pohľadnice. Mladí autori vo svojich prácach invenčne prezentovali svoje zručnosti a vnímanie vianočnej tematiky v jej zvykoslovnom, prírodnom i biblickom rozmere.  Porota ocenila nové výtvarné techniky a postupy, ktoré sa v zaslaných návrhoch objavili, menej početne však bola zastúpená grafika. Vyhlasovateľ pre aktuálny ročník obmedzil počet prác, čo sa odrazilo na kvalite výberu. Cieľom výtvarnej súťaže bolo nielen konfrontovať detskú výtvarnú tvorbu a umelecké prístupy či dávať priestor prezentácii mladých umeleckých talentov, ale najmä priblížiťa sprítomniť tradičné chápanie Vianoc.

Porota ocenila vysokú kvalitu najmä slovenských základných a základných umeleckých škôl, prezentovanú aj niekoľkými výtvarne ucelenými kolekciami, apeluje však na pedagógov, aby dbali na technické parametre výtvarného diela, špecifikované v propozíciách, najmä na zachovanie formátu a realizáciu plošnej, nie reliéfnej práce. Ďakujeme všetkým mladých výtvarným talentom, že svojimi výtvarnými dielkami poodhalili vlastné vnímanie sviatočného vianočného obdobia i svoju kreativitu.

Kolekcia víťazných prác bude sprístupnená 14. 12. 2017 v Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne, kde sa o 14.00 hodine uskutoční aj vyhlásenie výsledkov spojené s odovzdaním cien. Dolnokubínska výstava potrvá do 26. 1. 2018.

Ďalšie výstavné kolekcie budú nainštalované nasledovne:

1. 12. 2017 – 31. 12. 2017 – Západná terasa Bratislavského hradu, Bratislava

5. 12. 2017 – 31. 1. 2018 – Slovenské vojvodinské divadlo, Báčsky Petrovec, Srbsko

6. 12. 2017 – 19. 1. 2018 – výstavné priestory Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne, súčasťou bude výstava betlehemov zo zbierok Oravského kultúrneho strediska a ľudových rezbárov z Oravy

15. 12. 2017 – 31. 1. 2018 – Galéria slovenského umenia, Spolok Slovákov v Poľsku, Krakov, Poľsko

 

 

14. medzinárodná výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica

V Ý S L E D K O V Á   L I S T I N A

 

 

A. materské školy  (do 6  rokov)

 

1. miesto – Tamarka Šustáková, 6 r. – Materská škola, Topoľčianky

2. miesto – Zosia Nawieśniak, 5 r. – Przedszkole Publiczne w Bystrej, Poľsko

2. miesto – Sandra Ralidiaková, 5 r. – Materská škola, Obrancov mieru, Dolný Kubín

3. miesto – Kristína Plšková, 5 r. – CZŠ s MŠ Dobrého pastiera, Žilina

3. miesto – Sára Kotríková, 5 r. – Materská škola, Ďurčiná

3. miesto – Eszter Méry, 5 r. – Materská škola s vjm, Dunajská Streda

3. miesto – Ela Grygarová, 5 r. – ZŠ s MŠ, Kyjovice, Česká republika

 

 

B. Základné školy

B1. KATEGÓRIA (do 10 rokov)

 

1. miesto – Oliwia Adamiec, 7 r. – Gminny Ośrodek kultury „Promyk“, Bystra, Poľsko

1. miesto – Kamil Polák, 10 r.  – Základná škola, Fričovce

2. miesto – Hanna Stefankovics, 10 r. – Základná škola s vjm, Dunajská, Bratislava

2. miesto – Lidia Żmij, 9 r. – Szkoła Podstawowa, Wilkowice, Poľsko

3. miesto – Roman Holaza, 8 r. – ZŠ s MŠ, Liptovský Mikuláš

3. miesto – Hanna Sznajder, 6 r. – Bystra, Poľsko

3. miesto – Karolína Mirtová, 8 r. – ZŠ s MŠ, Horná Ves

 

Ocenenie za kolekciu:

    ZŠ s MŠ, Malý Čepčín

    ZŠ Zlatníky

    Szkoła Podstawowa w Rychnowie, Poľsko

 

B2. KATEGÓRIA (do 15 rokov)

 

1. miesto – Simona Záhumenská, 11 r. – CZŠ sv. ap. Pavla, Sihelné

1. miesto – Lukáš Benko, 14 r. – Základná škola, Žilina

2. miesto – Katarzyna Kowalczyk, 13 r. – Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w

Lublinie, Poľsko

3. miesto – Laura Ruttkayová, 13 r. – Základná škola, Svit

3. miesto – Ruženka Cicka, 12 r. – Základná škola Mladých pokolení, Kovačica, Srbsko

 

    Ocenenie za kolekciu:

    CZŠ Romualda Zaymusa, Žilina

    ZŠ s MŠ, Badín

 

 

C. Základné umelecké školy

C1. KATEGÓRIA (do 10 rokov)

    1. miesto – Adrián Kubašek, 5 r. – ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín

    1. miesto – Vanesa Mrázová, 10 r. – ZUŠ, Holíč

    2. miesto – Jakub Ďurana, 7 r. – ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín

    2. miesto – Samuel Nikmon, 10 r. – ZUŠ I. W. Kráľa, Považská Bystrica

    3. miesto – Jakub I. Hrisenko, 10 r. – ZUŠ Alexandra A. Ljubimova, Medzilaborce

    3. miesto – Peter Šulej, 8 r. – ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín  

 

Ocenenie za kolekciu:

    ZUŠ, Púchov

    ZUŠ I. Ballu, Dolný Kubín 

 

 

C2. KATEGÓRIA (do 15 rokov)

 

1. miesto – Sandra Mišíková, 15 r. – SUŠ, Nižná

2. miesto – Adam Adamec, 14 r. – ZUŠ I. Ballu, Dolný Kubín

2. miesto – Maria-Witalia Rieznik, 15 r. – Chlidren´s art chool Kolomyia, Ukrajina

3. miesto – Natálie Špánková, 11 r. – ZUŠ Vladislava Vančury, Háj ve Slezsku, Česká republika

3. miesto – Adrián Čižmárik, 14 r. – ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín

3. miesto – Peter Weinrauch, 13 r. – ZUŠ, Hurbanovo

 

Ocenenie za kolekciu:

    ZUŠ I. W. Kráľa, Považská Bystrica

    Children ´s art school named after. Yaroslava Pstraka in Kolomyia, Ukrajina

 

D. špeciálne školy

 

1. miesto - Nadja Oláhová, 14 r. – ŠZŠ, Žiar nad Hronom

1. miesto – Dominik Studenka, 13 r. – ŠZŠ, Sereď

1. miesto – Tímea Lakatošová, 14 r. – Spojená škola, Komárno

2. miesto – Dominika Heldesová, 15 r. – ŠZŠ, Kolárovo

2. miesto – Johana Kondelová, 9 r. – ZŠ s MŠ, Novoť

2. miesto – Mário Lacko, 15 r. – ŠZŠ, Spišský Štiavnik

2. miesto – Karol Rokyta, 37 r. – ZUŠ Frica Kafendu, Vrútky

3 miesto – Filip Gavlas, 14 r. – ŠZŠ, Čadca

3. miesto – Marianna Macehová, 11 r. – ŠZŠ, Holíč

3. miesto – Ninka Ligačová, 8 r. – ŠZŠ, Čadca

 

Ocenenie za kolekciu:

ZUŠ Frica Kafendu, Vrútky

Spojená škola – ŠZŠ, Komárno

 

 

 

XII. medzinárodná výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica

V Ý S L E D K O V Á   L I S T I N A

 

 

A. materské školy  (od 5 rokov)

Maľba, kresba, grafika a počítačová grafika:

1. Teodor Baraňay, 5r. - ZŠ s MŠ, Liptovský Ján

2. Nicol Nember,  5r. - MŠ Okružná, Poprad

3.Tatiana Vavríková, 5r. - ZŠ a MŠ J. A. Komenského, Lednica

Kombinovaná technika:

1. Regina Košíková, 6r. - MŠ V.K.  Pasteka, Bratislava

2. Zara Horinková, 5r. - MŠ Bernoláková, Námestovo

3. Justyna Fijak, 4r. - Dom kultury w Olszówce, PL

Čestné uznanie:

Martin Šustek, 5r. MŠ Bernoláková, Námestovo

Ocenenie za kolekciu:

ZŠ s MŠ, Liptovský Ján

 

B. Základné školy

B1. KATEGÓRIA (6-10 rokov)

Maľba, kresba, grafika a počítačová grafika:

1. Maximilián Junas, (10r.) - ZŠ Šafárika, Prievidza

2. Zofia Miklusiak, (8r.) - Kubizonka , Bielsko - Biala, PL

3. Sandra Sochová, (10r.) - ZŠ Rozmarínová, Komárno

    Kombinovaná technika:

    1. Alexandra Dzurilová, (10r.) - ZŠ Martinská, Žilina

    2. Magdalena Wojtas, (6r.) - Bielsko - Biala, PL

    3. Marek Barťák, (7r.) - ZŠ Martinská, Žilina

Ocenenie za kolekciu:

    ZŠ s MŠ Tajovského, Badín

    ZŠ Oslany

    ZŠ Lichardova, Žilina

    ZŠ s MŠ Novoť

    ZŠ Jarná, Žilina

 

B2. KATEGÓRIA (11-15 rokov)

Maľba, kresba, grafika a počítačová grafika:

1. Lukáš Benko (13r.) - ZŠ Jarná, Žilina

2. Amélia Zgama (13r.) - Gymnazium Novy Targ PL

3. Lenka Gejdošová (11r.) - ZŠ Sládkovičova, Ružomberok

    Výnimočná cena:

    Za počítačovú grafiku - Szkola podstawova, Lublin, PL

    Cena za kolekciu:

    ZŠ Rozmarínová, Komárno

    ZŠ Jarná, Žilina

    Cena za nápad:

    Bronislava Chromčová, (14r.) - ZŠ Spišské Podhradie

    Kombinovaná technika:

    neudelené

 

C. Základné umelecké školy

C1. KATEGÓRIA (6-10 rokov):

Maľba, kresba, grafika a počítačová grafika:

1. Aneta  Hájková,  (10r.) - ZUŠ Vlaislava Vančury, Háj ve Slezsku, ČR

2. Lea Liptáková (9r.) - ZUŠ F. Špániho, Žilina

3. Valentína Zelinová (7r.) - ZUŠ Antona Cígera, Kežmarok

    Cena za kolekciu:

    ZUŠ Vlaislava Vančury, Háj ve Slezsku, ČR

    ZUŠ Poštová, Púchov

    ZUŠ Jozefa Potočára, Čadca

    ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín

    ZUŠ Bernolákova, Holíč

    Čestné uznanie:

    Nela Liptáková  (7r.) - ZUŠ F. Špániho, Žilina

    Emma Henelová  (10r.) - ZUŠ Štúrová, Humenné

    Adam Slovik  (6r.) - ZUŠ Námestovo

    Nela Bušíková  (5r.) - ZUŠ L. Árvaya, Žilina

    Paula Gavurová (10r.) - ZUŠ J. Poschla, Prešov

Natália Nejedlíková (11r.) - ZUŠ Trstená

    Kombinovaná technika:

    Neudelená

 

C2. KATEGÓRIA (11-15 rokov):

Maľba:

1. Laura Laczová (14r.) - ZUŠ Hurbanovo

 

Grafika:

1. Tatiana Pavelčíková (11r.) - ZUŠ F. Špániho, Žilina

2. Juliana Mišurová (15r.) - ZUŠ Ľ. Rajtera, Bratislava

3. Eliška Beránková (12r.) - ZUŠ Vlaislava Vančury, Háj ve Slezsku, ČR

Kombinovaná technika:

1. Nikola Bartošíková (11r.) - ZUŠ Bernolákova, Holíč

2. Martin Danko  (11r.) - ZUŠ F. Špániho, Žilina

3. Alžbeta Danišková  (11r.) - ZUŠ F. Špániho, Žilina

Čestné uznanie:

Valéria Gabajová (11r.) - ZUŠ F. Špániho, Žilina

Viktória Poliaková  (11r.) - ZUŠ Frica Kafendu, Vrútky

Cena za kolekciu:

Artyczna Szkola dla dzieci imienia Jaroslawa Pstraka w Kolonyji

 

D. STREDNÉ školy

Maľba, kresba, grafika a počítačová grafika:

1. Nataša Bangová  - Spojená škola Nižná

2. Bibiana Krenková - SOŠ Holíč

Kombinovaná technika:

    neudelená

 

E. špeciálne školy

Maľba, kresba, grafika a počítačová grafika:

1. Rosália Hudečková - Spojená škola Okoč

1. Daniel Kroščen (12r.) - ŠZŠ Slnečná, Spišský Štiavnik

1. Jennifer Zsoldosová (17r.) - Spojená škola Okoč

1. Miroslav Krištofík (7r.) - ŠZŠ Matušková, Dolný Kubín

    Kombinovaná technika:

    Neudelená

Čestné uznanie:

Martina Žigová -ZŠ s MŠ Vydrník

Mário Žiga (13r.) - ŠZŠ Slnečná, Spišský Štiavnik

Jozefína Brandlová (14r.) - ŠZŠ Lesná, Kolárovo

Anna Majewska (18r.) - Ostrodek Szkolno-wychowavoczy Ostroteka, PL

Dominika Cmolhulová (14r.) - ŠZŠ Palárikova, Čadca

Karol Rokyta (36r.) - ZUŠ Frica Kafendu, Vrútky

Szebastián Horváth (11r.) - ŠZŠ Zlaté Klasy

 

zdroj: osvetadk.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign