Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Reportér 24
Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-032X   Dnes je 18. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Označenie inzercie

Vypúšťali rybník kaprom v NRSR ?

Juraj Kukla02. 05. 2014 20:41:23INFOSLOBODA

V NRSR sa 4. apríla 2014 konala medzinárodná konferencia o prvkoch toľko diskutovanej priamej demokracie, t.j. o podieľaní sa ľudí na rozhodovaní v dôležitých otázkach štátu. Mnohí ľudia práve v tomto vidia možnosť pozitívnej zmeny v smerovaní nášho štátu. Zúčastnili sa jej významní hostia zo Švajčiarska, Nemecka, Francúzka, Bulharska, Slovenska ... Občan by očakával, že tu bude hodne poslancov, novinárov a hlavne zastúpené verejnoprávne médiá. Úplný opak. Žiadne médiá, žiadna medializácia. Poslanci konferenciu odignorovali a celá sa odohrávala v akomsi podivnom, verejno-tajnom duchu a napätí, ktoré priam viselo vo vzduchu.

Slovensko 24 rokov ovláda parlamentná demokracia „po Slovensky a nikdy inak“. Tvrdia nám, že vraj nikto na svete ešte nič lepšie, ako parlamentnú demokraciu nevymyslel. Čo to ale znamená v postkomunistickom Slovensku?

Prezentujú to heslami: „Choďte voliť svojich zástupcov, nebuďte ľahostajní!“ potom nasleduje: „Veď ste ich zvolili“ a po prevalení megaškandálov vyvolených strán, ktoré sa dostali k moci, sa to končí: „Prečo ste ich zvolili?“. Takto pekne dookola 24 rokov, až väčšinu ľudí úplne odradili ísť k urnám, lebo to považujú za zbytočné, neúčinné. Volieb sa zúčastňujú už len tí skalní!

 

Pre čo je to tak?

Podľa väčšiny ľudí tu parlamentná demokracia „skapala“, resp. u nás znamená niečo úplne, úplne iné. Znamená len „choďte si zvoliť iných zbojníkov, odovzdajte im dobrovoľne všetku moc, právo na rozhodovanie nad Vašimi peniazmi, nad Vašimi daňami, nad Vašim osudom a hlavne: „Už sa nám vyvoleným do ničoho nemiešajte, veď ste si nás zvolili. O štyri roky budú nové voľby. Až tam sa môžete znova „demokraticky“ rozhodnúť. Znova Vám zahráme krásne divadlo aký máme o Vás záujem, nasľubujeme istoty a vybrať si zasa môžete len niektorú štandardnú stranu, ktorá sa v tomto antidemokratickom, neprávnom režime znova určite zopsuje.“.

Vyvolený „gang“ potom obsadí všetky orgány štátnej moci, políciu, prokuratúru, ministerstvá, rôzne úrady, NKÚ a vo vhodnej chvíli najvyšší súd i iné súdy. Pomocou prideľovania štátnych a Európskych peňazí v pohode „kočíruje“ aj všetky miestne samosprávy. Taktiež im udelí nepísanú trestnú imunitu na porušovanie zákonov a vyrobí si z nich svoje tiché práčky peňazí. Kto poslúcha a odvádza desiatky, ten dostane. Kto je čestný – krachuje.

Víťaz obsadí a ovládne všetko. Nastolí svoje pravidlá, nadelí si beztrestnosť pre seba a svoje partie a iný meter na podaných, ktorých vyciciava a prenasleduje do nemoty. Pošle im pokuty, exekúcie, zastrašovanie na každom kroku, lebo najlepšie sa ovláda ustráchané stádo.

A čo s rozumom občanov? No ten sa zatiaľ v „zmysle zákonov SR“ vyoperovať nedá, tak im ho gumujú pomocou ovládnutých médií. Tie šíria pseudodemokraciu, virtuálnu zákonnosť a „slobodné voľby jedine štandardných rukodvíhačských strán a nikdy inak“.

 

Čo sa dňa 4. apríla 2014 odohralo v NR SR?

Do „jamy levovej“, priamo do kinosály slovenského parlamentu, zavítala akoby potajomky delegácia ozaj významných ľudí z Európy, na medzinárodnú konferenciu o priamej demokracii. Vedeli ste o tom? Avizovali to nami platené médiá? Nie!!!

 

More citizen participation as a means for common identities?

Examples from the European Union and EU Member States.

 

Program:

10:10 Igor Matovič, NR SR: Otvorenie

10:15 Gerald Häfner, Nemecko: poslanec Európskeho parlamentu a predseda Democracy International
10:35 Andreas Gross, Švajčiarsko: poslanec Národnej rady Švajčiarska (švajčiarsky parlament)
10:45 Bruno Kaufmann, Švajčiarsko: riaditeľ Európskeho inštitútu pre iniciatívu a referendum, expert na Európsku občiansku iniciatívu (EOI)

10:55 Manfred Brandt, Nemecko: predstaviteľ Mehr Demokratie /Viac demokracie

 

11:20 Gilles Rouet, Francúzsko: Referendum and democracy in France: problems and limits

11:30 Mária Stoicheva, Univerzita Sv. Kl. Ochridského, Sofia, Bulharsko: Referendum and democracy in Bulgaria: problems and limits

11:40 TLAČOVÁ BESEDA

 

11:55 Martin Klus, prorektor UCM Trnava, SR, politológ: Referendová demokracia v SR: minulosť, súčasnosť, budúcnosť

12:15 Igor Matovič, NR SR: Superreferendum pre Slovensko

12:25 DISKUSIA: ponúkame priestor predsedom parlamentných strán, poslancom NRSR a predstaviteľom organizácií aktívnych v oblasti PD

 

Prišli Slovensku povedať, že v civilizovaných krajinách demokracia funguje úplne inak. Že tam platia zákony aj na veľké ryby, že ich občania nie sú novodobí poddaní, že môžu a že niekde sa aj musia zapojiť do rozhodovania o svojom osude referendami. Hlavne, že výsledok referenda je záväzný a že za občanov nerozhoduje vo všetkom len pár vyvolených „kaprov v zlatom rybníku“.

Aj na Slovensku máme úpravu o referende. Je tu ale jeden háčik. Prakticky je neuskutočniteľné. Skúsenosti potvrdzujú, že je zriadené len na ohlupovanie verejnosti „že ho tam máme aj keď ho nevidíme“. Kvórum na platnosť referenda naši „štandardní“ odhlasovali také vysoké, aby nemuseli mať strach, že im občania vypustia ich „zlatý rybník“, t.j. aby sa takmer nikdy nedalo platne uskutočniť. Zatiaľ sa len veľmi tesne a s obrovským úsilím podarilo jediné platné referendum o vstupe do Európskej únie. Vo svojej prednáške to jasne rozobral a názorne zdokumentoval zástupca zo Slovenska, politológ, prorektor UCM Trnava Martin Klus.

Viac o konferencii tu: http://skutocnysnem.sk/comment/863#comment-863

 

Hostia de-facto svojimi prednáškami a skúsenosťami „vypúšťali rybník našim ctihodným kaprom“. Niet preto čudo, že okrem poslancov NR SR Matoviča a Viskupiča (obaja od tzv. neštandardných) sa nikto zo „štandardných“ neunúval na medzinárodnú konferenciu. Veď to by bolo zrejme pod ich dôstojnosť stretnúť sa v NR SR s poslancami Európskeho parlamentu, s významnými ľuďmi z iných štátov, so svojim ľudom a vypočuť si raz aj iné názory! Čo keby sa ich tam niekto niečo opýtal?

Zlatým klincom „verejno-tajnej“, políciou prísne sledovanej, medzinárodnej konferencie o prvkoch priamej demokracie, podľa mňa bolo, keď sa moderátorka opýtala, kto je tu z médií, pričom všetko bolo tlmočené do angličtiny hosťom. No nikto! Na medzinárodnú konferenciu do NRSR neprišli žiadne médiá i keď boli pozvané !!! Konferencia ich záhadne nezaujímala, alebo nesmela zaujímať? Možno radšej odvysielajú, akú veľkú mrkvu sa podarilo dopestovať ujovi v Dolnom Výplachu. Vtedy som už nevydržal a v diskusii som vystúpil!

Na vrátnici som stretol verejnoprávnu RTVS platenú z našich koncesionárskych poplatkov i daní. Pýtal som sa: „Prečo tu stojíte, prečo ste nešli do kinosály? Čo sa hanbíte? Ako chcete objektívne informovať o takejto dôležitej veci verejnosť? Čoho sa bojíte? Od koho máte príkazy? Čakáte tu len na nejaký škandál“, lebo pred parlamentom sa zhromažďovalo niekoľko aktivistov.

Škandál pred NR SR sa nekonal. Škandál mal podobu zrejme núteného nezáujmu kompetentných a nezáujmu médií, priamo vo vnútri NR SR!

Polícia preventívne pred akciou pozatýkala niekoľko aktivistov. V prístupových uličkách sa hemžili policajti a v autobuse pred NR SR sedeli nachystaní „kukláči“.

 

Moje osobné poučenia z tejto medzinárodnej konferencie

 

1. Prvky priamej demokracie, najmä zníženie kvóra a záväznosť referenda sa musia stať súčasťou práva nášho štátu, inak občania skončia zle a z obyčajných ľudí sa stanú nezaplatení, nesvojprávni otroci, ktorí budú musieť len pracovať a nebudú môcť o ničom rozhodnúť.

 

2. Vo voľbách si vyberiem jedine z tých „zlých neštandardných“ 150 ľudí, ktorým umožnilo kandidovať hnutie OĽ-NO. Je tam zatiaľ najväčší výber ľudí, ktorí majú predpoklad, že budú pracovať nie v prospech mafie, ale v prospech občanov. Dokiaľ tu nebude platiť elementárne právo aj pre radových občanov, nebudem voliť „štandardnú politickú stranu v neštandardnom skorumpovanom režime“.

 

3. Prakticky som mal možnosť vidieť, že médiá nie sú tu na to, aby objektívne informovali o tom, čo sa v tomto štáte deje a čo je pre občanov dôležité, ale sú používané, aby vymývali mozgy ľuďom podľa potreby, aktuálnej vládnej moci.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci
Juraj Kukla | 04-05-2014 14:01:49
Vážený pán "OĽ-NO tabu" .
Keď na niečo reagujete, tak si to aspoň prečítajte a nepíšte bludy, lebo potom len zavádzate a v príspevku si protirečíte.
V článku je jasne všetko napísané. Kto organizoval (Matovič ), že tam bol prítomný z poslancov NRSR len (Matovič a Viskupič), že tam nebol nikto zo "štanadrdných poslancov" vládnych činiteľov, že medzinárodnú konferenciu úplne odsabotovali. Aká to bola konferencia je tam uvedené aj s programom a menami rečníkov a štátmi, a dal som tam aj svoje video včetne vystúpenia Matoviča, politológa M.Klusa a ďalších zahraničných hostí.Tak o čom to tu meliete?
To že o tejto akcii málokto vie je pravda, že Rybanská tam nechcela pustiť ani členov ZOMOS je pravda. Že táto konferencia nebola patrične zhodnotená je podľa mňa vina Matoviča a jeho asistentky Rybanskej resp. neviem koho ďalšieho. A je to veľká škoda, lebo to nebolo žiadne vykrikovanie na ulici, ale riadne dôstojné argumentovanie priamo v NRSR. ( a pre to sa to zrejem nesmie propagovať) Ľudia si to potom vysvetľujú tak, že aj OĽ-NO už riadne "zoštandardnieva" a podieľanie sa na moci občanmi už nieje ani pre nich žiadúce.
re: anonym | 03-05-2014 23:44:32
"autorovi možno vytknúť všeličo ale to čo zrejme píše Rybanská určite nie."
nuž, keĎ nevidíš rozdiel medzi "unúvať sa na" medzinárodnú konferenciu vs. zorganizovať ju, a doplnenie závažných skutočností nazývaš "atakom", tak sa ťažko zhodneme. Keď nemáš argumenty, postačí aj útok ad hominem - to už od vás poznám. A ospravedlňujem sa, že je tma - aj to je iste moja vina - nielen chýbajúce médiá :D
var
rybka | 03-05-2014 15:11:57
autorovi možno vytknúť všeličo ale to čo zrejme píše Rybanská určite nie.
Jej neuspokojené ambície okrem iného aj v ZOMOS odkiaľ ju vyrazili pre neschopnosť komunikovať s kolegami a extravagantné chovanie všeobecne je teraz dobré ozaj len pre OĽaNO.
Dôležité je,že autor potvrdil účasť Matoviča a Vandička by nemala vymýšlať silou mocou takéto ataky.
Sami organizátori sú si na vine, úrovňou účasti médií :-)
OĽaNO tabu? | 03-05-2014 14:51:34
Zrejme ide o cezhraničnú konferenciu Danube Democracy Rally 2014, ktorá týždeň putovala z Viedne do BA a Budapešti a účastníci boli z celého sveta: Indie, Austrálie, ...
Takže na spresnenie autorovho zavádzajúceho tvrdenia: "okrem poslancov NR SR Matoviča a Visku***** sa nikto zo „štandardných“ neunúval na medzinárodnú konferenciu." Poslanec a predseda OĽaNO Igor MAtovič sa na konferenciu nielen "unúval", ale bol jej organizátorom a hostiteľom v parlamente ako sa môžete presvedčiť zo zdroja: http://obycajniludia.sk/i-matovic-hostil-medzinarodnu-konferenciu-o-priamej-demokracii-aj-o-perspektivach-superreferenda-na-slovensku/ vanda rybanská, OĽaNO

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Posledné komentáre

Bezpecne mesto
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Cestovanie 2 A
Označenie inzercie
Bottom panel

© reporter24.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na reporter24.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign