Vyhodnotenie bezpečnostných opatrení v uliciach Trnavy v súvislosti s futbalom

0
43

KRPZ Trnava |MM|  Polícia bola v súvislosti s futbalovým zápasom medzi mužstvami FC Spartak Trnava a PFC Lokomotiv Plovdiv v uliciach mesta už od rána a policajti priebežne monitorovali situáciu nielen v samotnom meste, ale aj vykonávali doprovody prichádzajúcim fanúšikom hosťujúceho mužstva. Zápas nebol označený ako rizikový, ale v zmysle zákona o športových podujatiach išiel v tzv. osobitnom režime. V uliciach Trnavy bolo v poobedných hodinách nasadených približne 400 policajtov, ktorí boli pripravení v prípade potreby okamžite zasiahnuť.

Približne o 18.30 h došlo v centre mesta medzi fanúšikmi k vzájomnej provokácii a osoby začali po sebe pohadzovať predmety a slovne sa napádať. Policajti predviedli po incidente 7 osôb, 6 Bulharov a jedného domáceho fanúšika z okr. Trnava. Všetky osoby sa dopustili priestupku diváckeho násilia, za čo im policajti uložili pokuty v zmysle zákona. Policajné jednotky zostali aj po tomto incidente stále v uliciach a situáciu monitorovali. K narušeniu verejného poriadku až do skončenia opatrení už nedošlo.

Na základe bezpečnostnej situácie došlo nakoniec k uzavretiu Ulice Kollárovej približne pred 19.00 h. a k jej opätovnému otvorenie polícia pristúpila až po skončení policajných opatrení.

a poďakovanie od Laca na záver:

 Chcel by som veľmi pekne poďakovať polícii za to že má pustili s tehotnou priateľkou do nemocnice cez uzavretú ulicu kvôli futbalovému zápasu ….. veľmi pomohli nakoľko Trnavu až tak dobre nepoznám ….. ďakujem za pomoc a hlavne prístup s akým to riešili…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno