ISSN 1337-8481

Auto zrazilo chodca bez reflexných prvkov

KRPZ Trenčín |MM|  Vo večerných hodinách 06.novembra sa stala na ceste I/9 pri Trenčianskej Turnej, okr. Trenčín dopravná nehoda medzi doposiaľ nestotožneným chodcom a nákladným autom      zn. Fiat.

K dopravnej nehode pravdepodobne malo dôjsť tak, že vodič jazdiaci v smere od Drietomy zachytil prednou časťou svojho auta chodca kráčajúceho po ceste bez reflexných prvkov.

Pri dopravnej nehode chodec utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Vodič Fiatu bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení zrazeného chodca (viď foto oblečenia). Akékoľvek informácie môžu občania oznámiť na známom telefónnom čísle 158.

Polícia varuje účastníkov cestnej premávky!

Chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. A často na to nemyslia. Podceňujú reflexné prvky na oblečení, a to ich často stojí to najcennejšie, ich život. Najmä starší občania s obľubou nosia tmavé oblečenie. Neuvedomujú si, že vodič ich často uvidí, až keď je neskoro. Aj reflexný pás môže zachrániť váš život, aj keď sa možno nehodí k topánkam či kabelke. Okrem toho je nutné predvídať, prechádzať cez cestu na miestach na to určených, vyhýbať sa rizikovým úsekom, nepreliezať zábradlia a neriskovať. Deti sú hravé a páčia sa im farby. To by mali využiť ich rodičia. Pri kúpe oblečenia, školskej tašky či vaku myslieť okrem účelnosti aj na bezpečnosť, čo znamená ich viditeľnosť na cestách.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články