Nie je dôležité, že bezdomovec sa nebojí o zdravú nohu ale riziko pre vodiča, ktorý mu po nej na parkovisku nechtiac prejde.

0
35

Sereď  /  Bezdomovec bez nohy nie je minimálne obyvateľom Serede neznámou postavou. Pravidelne ho možno vídať žobrať pred Lidlom, ale aj pred Kauflandom. Ľudia sa sťažujú na odpadky okolo neho, zápach a jeho aroganciu.

Aj v našich médiách sme sa problému s touto osobou venovali už viac krát.

Včera popoludní sa tento bezdomovec usadil na parkovisku priamo medzi autami a to tak, že z časti dokonca trčal do jazdnej dráhy áut pohybujúcich sa po parkovisku. Nereagoval na upozornenia nakupujúcich a na parkovisku autá parkujúcich  občanov a opätovne jeho arogancia k tým, ktorí ho upozorňovali na nevhodnosť vybraného miesta na žobranie nemala konca.

S rešpektom nereagoval ani na upozornenie strážnej služby Kauflandu.

Na upozornenie, že je nebezpečné aby sedel medzi autami na parkovisku odpovedal, že jemu to je jedno a nebojí sa, že by ho niekto zrazil. Nevidíme však problém v tom, že on nemá strach (síce divné, no to neovplyvníme), ale v riziku pre normálnych vodičov, ktorí ho pri parkovaní či obchádzaní nemusia zaregistrovať a tak pre jeho aroganciu môže s trestným stíhaním skončiť vodič, ktorému pod kolesami skončí jeho zdravá noha. 

Jednoducho na parkovisku medzi autami sediaca osoba nemá čo robiť.

Ohlásená hliadka Mestskej polície sa s argumentami občanov stotožnila a bezdomovca z rizikového miesta poslala preč. Žiaľ tento skončil pred jedným z obchodov, čo problém rieši iba čiastočne.

Opätovne sme pri koreni problému – pokým mu ľudia budú hádzať peniaze bez znalosti dôvodov jeho postihnutia a žobrania, dovtedy bude mať bezdomovec motiváciu žobrať.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno