ISSN 1337-8481

Záleží vám na kaštieli? Príďte na diskusiu.

Môže verejná diskusia niečo zmeniť?

Pokiaľ bude odozva od verejnosti, tak určite môže. Stretávam sa s názormi: “Načo zasa diskutovať, treba začať s opravou!” Áno, naozaj je najvyšší čas začať s prácami. Tie však musia mať nejakú postupnosť, cieľ a v neposlednom rade sú na ne potrebné financie. Mestu zatiaľ chýba dlhodobá stratégia, a tak sú na mieste otázky typu: “čo tam bude?”. Výsledky vyhlásených verejných súťaží, aj žiadostí o granty sú zatiaľ neisté. Ak sa však o ďalších krokoch začneme rozprávať až keď budeme mať ich výsledky, prejde ďalší rok kedy bude mesto nečinné.

Počas diskusného panelu si budete môcť vypočuť názor statika a odporúčania odborníkov. Odprezentované budú študentské práce, výsledky ankety aj rôzne pohľady na budúcu funkciu nášho kaštieľa. Uvidíte i zaujímavé videá a fotky kaštieľa od viacerých fotografov, z ktorých vám teraz malú ukážku ponúkame.

Ak vám kaštieľ nie je ľahostajný, príďte sa dozvedieť viac a svojou účasťou podporiť snahu mnohých dobrovoľníkov. Pokiaľ vám však povinnosti nedovolia zúčastniť sa, budete môcť sledovať stream diskusie na facebookovej stránke o.z. Vodný Hrad a svoje otázky posielať aj na diaľku cez web stránku SLI.DO

Diskusia bude v stredu 20.11.2019 o 17:00 v divadelnej sále Domu kultúry v Seredi.

Verím, že sa nám spoločne podarí dať veci do pohybu. 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články