AVATAR FEST 2019

0
627

V dňoch 23. a 24. novembra sa konal v Seredi ďalší ročník Avatar festu. Ten je súčasťou nášho mesta už tri roky a pravidelne sa koná dvakrát ročne. Brány tohtoročného jesenného festivalu boli otvorené od soboty rána až do nedele večera. Nakoľko záujem o festival narastá, organizátori sa rozhodli priestory rozšíriť. Program prebiehal naraz v piatich priestoroch – divadelnej sále, banketovej sále, tanečnej sále, učebni i telocvični seredského gymnázia.

A čo tento rok čakalo na návštevníkov? Napríklad cvičenie tradičnej indickej jógy, ómovačka, nirvána v pohybe, kaligrafická jóga, ženský kruh s Vierkou Aysi, jóga smiechu či tantra jóga.

V divadelnej sále bolo pre návštevníkov pripravených niekoľko prednášok a diskusií. Jednou z nich bolo „Zvládanie životných prekážok podľa Štefánika.“ Rozprávanie o nezlomnej viere a odhodlanosti inšpirovanej najväčším Slovákom zaujalo všetkých, ktorí sa prednášky zúčastnili. Počas víkendu prebehli aj ďalšie prednášky, napríklad Vzťah muža a ženy, Vedomé partnerstvo, prednáška o pobytoch v tme či Nové odhalenie o DNA. Cestovateľsko-poznávacie zážitky prišiel vyrozprávať do Serede aj Martin Nikodým, no a na festival zavítala aj Bibiana Ondrejková, ktorá si pripravila Básničkové snívanie.

Na festivale boli pre všetkých pripravené aj rôzne workshopy, ako hranie na nástroji woodpack, medosviečkový workshop či zážitkovo-hudobné-ozdravné vibrácie zvukového kúpeľa. K tomu si návštevníci mohli zakúpiť rôzny spotrebný tovar, oblečenie, ochutnať zdravé jedlá či čaje. Každý si jednoducho mohol vybrať to, čo je jeho srdcu a duši blízke.