ISSN 1337-8481

„Aj kvôli problémom v klube, pretože sme nemali kde trénovať, nemali sme si čo obliecť na tréning. V takýchto podmienkach sa nedá pracovať.” – tréner Slavče Vojneski o ŠKF Sereď.

Sereď /  Podľa predpokladov triezvo sa na futbal v Seredi pozerajúcich občanov, problémy v ŠKF Sereď vrcholia. Mizerné výsledky nie sú však v ŠKF problémom jediným.

Iba nedávno priamo na rokovaní MsZ  padol, bol prerokovávaný a väčšinou poslancov MsZ aj za potlesku schválený zámer poskytnúť dotácie na rekonštrukciu štadióna za milióny Eur pre podmienky účasti v 1. lige.  Padli tu však aj fakty, kto je vlastne sponzorom a členom najvyššieho vedenia ŠKF.

Na MsZ vystúpil Peter Sabo a poslancov oboznámil s dôležitými faktami.Vyberáme zo zápisnice z rokovania MsZ:

“p. Sabo -Člen komisie pre rozvoj mesta vo svojom príspevku poukázal na podozrenie a vyšetrovanie Františka Dóru ml. zdôvodu podvodu. Bol vyšetrovaný aj z podozrenia vraždy ainej trestnej činnosti. Podľa dostupných informácií František Dóra mladší je členom dozornej rady ŠKF Sereď, je aktuálnym sponzorom ŠKF.Na základe rozhodnutia súdu z mája 2019 boli vzaté do väzby drogové skupiny zcelého západného Slovenska. V rozhodnutí súdu je uvedené, že táto činnosť bola organizovaná aj vareáli štadióna. -Pri rozhodovaní overejných finančných prostriedkoch je potrebné prihliadať aj na morálnu kvalitu partnera. Podporovať šport je potrebné.”

Zápisnica z rokovania MsZ: 2019-06-19_91_zapisnica_msz

Poslanec MsZ a prezident ŠKF Róber Stareček verejne klamal keď uviedol, že Dóra už v orgánoch spoločnosti nefiguruje.

Viac podrobností nájdete aj tu: http://archiv.reporter24.sk/html/clanky/mesto-sered-bude-vdaka-hlasovaniu-poslancov-msz-financovat-sportovy-klub-milionom-eur-poslancov-ani-primatora-mozne-prepojenie-klubu-na-kriminalne-podsvetie-nezaujimalo/index.html

A teraz vyšli na povrch ďalšie novinky.

Na tlačovej konferencii konanej po zápase macedónsky tréner Serede  Slavče Vojneski verejne oznámil že končí.

„Už ráno pred zápasom som oznámil vedeniu klubu, že končím na poste trénera a po tejto prehre som to oznámil aj hráčom. Chcel som odísť s tým, že mužstvo bude mať po jeseni 21 bodov, ale to sa nepodarilo,” uviedol Slavče Vojneski.

Tréner  Slavče Vojneski bez akýchkoľvek okolkov povedal: „Aj kvôli problémom v klube, pretože sme nemali kde trénovať, nemali sme si čo obliecť na tréning. V takýchto podmienkach sa nedá pracovať.”

Tréner Slavče Vojneski pochádza zo Severného Macedónska hlavným trénerom ŠKF Sereď  nebol dlho. Nastúpil  1. júla 2019. Podľa informácií v minulosti pôsobil ako asistent trénera vo viacerých hlavne tureckých kluboch. V Skopje v Macedónii viedol mládežnícke reprezentácie rodnej krajiny a tiež klub Metalurg Skopje.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články