NAKA zadržala Daňa a Vaského

0
25

Nestála otázka či k tomu príde, ale kedy.  Aj takto by sa dalo charakterizovať policajné zadržanie dvoch youtuberov Martina Daňa a Rudolfa Vaského. Práve oni dvaja po dobu minimálne niekoľkých rokov produkovali desiatky až stovky videí, v ktorých primitívne hrubo osočovali a nepravdami napádali politikov, sudcov, prokurátorov ale aj novinárov. Pre ľudí znalých problematiky bolo zrejmé, že takéto konanie je účelové a má svoj cieľ. V prípade Daňa išlo o zviditeľnenie a z prostredia blízkeho jeho okoliu prenikli informácie, že pracuje na objednávku zadávanú na diskreditáciu konkrétnych osôb a to za každú cenu, aj produkovaním nezmyslov vydávaných vo videách za fakty. (konkrétne prípady máme podrobne zadokumentované).

Polícia k dnešnej akcii zatiaľ vydala túto správu:

„NAKA OTVORILA ĎALŠIE DVE OKIENKA ADVENTNÉHO KALENDÁRA: YOUTUBERI BOLI ZADRŽANÍ

Vyšetrovateľ NAKA zadržal dnes dve osoby (M.D., R.V.) podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Momentálne prebiehajú procesné úkony, zatiaľ nie je možné poskytnúť žiadne informácie.“

Martin Daňo svoje videá realizoval spôsobom hrubo skresľujúcim fakty, kedy bol schopný aj z bežnej tlačovej konferencie (inými médiami prinášanej v celku a bez strihu) účelovým strihom vybrať z kontextu čiastkové informácie a tie spracovať tak, aby konkrétnu osobu alebo skupinu ľudí dehonestovali za každú cenu. S obdobným videozáznamom máme skúsenosti aj v Seredi. A to konkrétne zo zastupiteľstva zvolaného primátorom mesta Sereď Ing. Martinom Tomčányim, kde Daňove video, v ktorom si riešil osobné konflikty s Ivanom Katrincom (Icocrim) Tomčányi použil na zneváženie oprávneného konania poslanca Mestského zastupiteľstva a zmanipulovanie poslancov ako aj pozvanej verejnosti vo veci Bytového podniku a zmluvy, ktorú poslanec Mestského zastupiteľstva verejne kritizoval. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že asi po dvoch rokoch hlavná kontrolórka poslancove tvrdenia v plnej miere vykonanými kontrolami potvrdila a opačne ako tvrdil primátor, odhalila podstatne viacej nezákonnosti v tejto mestskej spoločnosti.

Martinovi Daňovi je nevyhnutné pripísať aj pozitívnu úlohu a to zo začiatkov jeho pôsobenia, kedy upozorňoval na nevyhnutnosť kontrolovať úradníkov, policajtov a volených funkcionárov a to aj oprávneným vyhotovovaním videozáznamu z kontaktu s nimi. Trojnásobným hlasovaním vo voľbách na rôzne doklady Daňo tiež upozornil na nedokonalosť legislatívy, čo sa u kompetentných orgánov s pochopením nestretlo. Pomerne známy youtuber však pochopil čím môže svoju popularitu zvýšiť a tvorbou akože satiristickej relácie Takže tak sa snažil primitívne arogantné útoky, ba dokonca vyhrážanie sa držaním mačety, či roksorových tyčí, zneužiť aj vo svojej predvolebnej kampani na post prezidenta SR.

Už v minulosti bolo upozorňované na množstvo firiem, v ktorých Daňo figuruje a daňové a iné nedoplatky, ktoré po nich zostávajú.

Bolo len otázkou času kedy polícia zasiahne a vykoná to, čo podľa dlhodobo verejne osočovaných a krivo obviňovaných občanov sa malo udiať už dávno.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno