nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Na tratiach ŽSR je od nedele 15. decembra platný nový grafikon verejnej dopravy

ŽSR |MM| Nový grafikon verejnej dopravy 2019/2020 platí na tratiach ŽSR od nedele 15. decembra 2019. Po novom sa cestujúci na trati medzi Žilinou a Bratislavou budú môcť rozhodnúť medzi vlakmi ZSSK a vlakom RegioJet-u. V lete 2020 by dokonca mohol pribudnúť LEO Express.

Medzi najskloňovanejšie novinky, ktoré pribudnú tento rok na trate Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), patrí napríklad nová služba autovlak. Táto bude dostupná v rámci vnútroštátnej diaľkovej dopravy ZSSK na linke Košice – Bratislava v nočných rýchlikoch. Autovozne budú radené vo vlakoch R 614 Zemplín  a R 615 Zemplín.

Okrem toho minuloročná novinka, ranný vlak medzi Bratislavou a švajčiarskym Zürichom, ostáva zachovaná. Navyše v roku 2020 pribudne aj spojenie medzi Žilinou a mestom Gdyňa na severe Poľska.

Raz denne bude premávať medzi Bratislavou a Žilinou vlak spoločnosti RegioJet. Nepôjde o úplne nový spoj, keďže RegioJet v tomto prípade predĺži jeden zo svojich spojov, ktorý aktuálne jazdí medzi hlavnými mestami – Prahou a Bratislavou.

V neposlednom rade, pokiaľ sa splnia očakávania spoločnosti Leo Express, cestujúci si na trati ŽSR medzi železničnými stanicami Žilina a Bratislava hlavná stanica budú môcť od leta roku 2020 vybrať až z troch rôznych dopravcov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články