ISSN 1338-032X

Od začiatku roku máme prvých rekordérov

ALKOHOL V KRVI Z NIKOHO AVANGERA NEUROBIL, AKURÁT TAK …

KRPZ Trnava |MM| Hneď po Novom roku sme alkohol za volantom zistili 15 vodičom a 6 cyklistom. 8 vodičom sme namerali alkohol nad jedno promile a rok 2020 začnú v trestnom registri s úmyselným trestným činom. Začiatok tohto týždňa sme namerali prvých rekordérov.

Na sviatok Troch kráľov, krátko po polnoci havaroval v obci Chtelnica 42 ročný vodič. VW Passat napasoval s takmer tromi promile do zaparkovaného auta Škoda Octávia a potom ešte do ďalšej Škodovky. V dychu mu policajti po tomto výkone namerali 1,20 a neskôr 1,36 mg/l alkoholu v dychu. Ďalšieho vodiča sme zastavili v obci Šajdíkové Humence, ktorý si veselo jazdil po dedine a v dychu mal viac ako 2 promile alkoholu v dychu. Na svoju jazdu bude určite spomínať aj 32 ročná Skaličanka. S autom Škoda Fábia sa rozhodla v skorých ranných hodinách cúvať. Nejako jej to nevyšlo a cúvanie ukončila potom, čo ju zabrzdili plechy na aute BMW. Cúvanie vzdala a presunula sa iné miesto. Spokojná sama so sebou vystúpila a išla domov. Policajti ju vzápätí podrobili dychovej skúške, pri ktorej jej namerali 2,79 promile alkoholu v dychu.

Vo všetkých troch prípadoch sme osoby obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a na verdikt súdu si počkali v cele policajného zaistenia. Zákon stanovuje v týchto prípadoch trest odňatia slobody až na 1 rok.

Ak chcete popíjať, na svoje super schopnosti za volantom radšej zabudnite. Realita po nehode býva potom nekompromisná. Jazdite s rozumom!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články