nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Bývalý generálny prokurátor Trnka v putách je dobrou správou pre právo a spravodlivosť v krajine. A pre každého slušného občana…

Pred niečo viac ako mesiacom, presnejšie  3. decembra  2019 si čitatelia mohli prečítať článok publikovaný pod titulom “Ako je možné, že ex generálny prokurátor Trnka nesedí vo väzbe?”

Celý článok čitateľ nájde tu: https://www.seredonline.sk/2019/12/03/ako-je-mozne-ze-ex-generalny-prokurator-trnka-nesedi-vo-vazbe/

Už vtedy som napísal: Generálny prokurátor Trnka je podľa slov Mariána Kočnera “nebetyčný kok*t, kok*t a ešte niekoľko krát kok*t”, že ho zastrelia a – a to pozor!! – že odmeny za nezákonné špinavosti ktorých sa mal dopúšťaž vo funkcii generálneho prokurátora sa nachádzajú u Kočnera a vyberie si ich po skončení funkcie.

Po vypočutí záznamu,  si úplne bežný občan denne sa trápiaci s bežnými problémami musí odpľuť a zbytky dôvery v právny štát poslať do minulosti.

Možno zaujme aj tento článok: https://www.seredonline.sk/2019/10/31/kocner-generalnemu-prokuratorovi-do-kancelarie-kameru-nenainstaloval-tajne-prokurator-trnka-mu-asistoval-a-robil-figuranta/

s týmto videom:

Pred viac ako mesiacom som napísal: 

Zdá sa vám, že čítate román? Ja som mal obdobný pocit už počas písania tohto  jednoduchého článočku o snáď  najmocnejšom mužovi štátu v danej dobe. Áno, reč nie je o nejakom feťákovi zpod mosta alebo odsúdencovi z Leopoldova, ale o  generálnom prokurátorovi, ktorý sa do novodobej histórie Slovenska zapísal nezmazateľným atramentom.  Nie nastolením práva a spravodlivosti akoby človek od Generálnej prokuratúry očakával, ale opačne – pošpinením všetkého, čo pošpiniť išlo.

A to ešte všetky diely tohto pre občanov Slovenska smutného seriálu neboli “odvysielané”.

Čo nás ešte čaká? Skúsi niekto tipnúť, kto ešte takto fatálne zneužíval funkciu, moc, zákon a dôveru občanov?

Skúsme hneď  spoza rohu – zdola. Tam, kde to všetci poznáme. Skúsme zo svojej dediny či mesta. Teda odtiaľ, kde žijeme, kde nám chodia do škôlky či školy deti, kde sme investovali celoživotné úspory. Čo hovoríte, poznáte nejakého vášho, domáceho človiečika, čo to dáva ľudovo povedané “na Kočnera”?

Dnes je 16. január 2020 a NAKA zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Je to prelomový krok otvárajúci možnosti stíhania ďalších vysoko a vyššie postavených ľudí a  volených zástupcov zneužívajúcich moc?

Pochopia konečne prokurátori a sudcovia aj na nižších stupňoch prokuratúr a súdov, že nedotknuteľnosť a pocit neobmedzenej moci je v demokracii vždy len dočasný a spoločnosť v záujme evolúcie nájde spôsoby vysporiadania sa s parazitmi nech zastávajú akékoľvek funkcie?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články