nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Žilinská polícia opäť úspešná v boji s dílermi drog

KRPZ Žilina |MM|  Na základe operatívnych informácií vykonali žilinskí policajti akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti, v rámci ktorej zadržali 27 ročného mladého muža z Bytče. Podľa zistených informácií mal mladík od doposiaľ nestotožneného zdroja nakupovať drogu pervitín, ktorú mal následne po predchádzajúcej telefonickej dohode so ziskom predávať drogovo závislým osobám v meste Žilina a okolí. Inak mal drogu prechovávať v mieste svojho prechodného bydliska. Pri zadržaní mladý muž policajtom dobrovoľne vydal plastový obal v tvare vajíčka, v ktorom sa nachádzali dve papierové skladačky s neznámou kryštalickou látkou. Zaistená látka bola zaslaná na kriminalistickú expertízu. Podľa jej predbežných výsledkov, bola v zaistenej vzorke zistená prítomnosť metamfetamínu. Zaistené množstvo drogy predstavuje minimálne 44 bežných jednorazových dávok drogy.

Policajti vykonali u zadržaného mladíka aj domovú prehliadku, pri ktorej našli a zaistili papierové vrecko so zelenou sušinou. Aj táto zaistená látka bola zaslaná na kriminalistickú expertízu, ktorá potvrdila prítomnosť tetrahydrokanabinolu.

Vyšetrovateľka OR PZ v Žiline obvinila 27 ročného Jozefa zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania  a obchodovania s nimi. Zároveň spracovala podnet na jeho väzobné stíhanie.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články