nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Ďalší vodič, ktorý prevážal nelegálnych migrantov v kufri auta, je už zadržaný

Prezídium PZ SR |MM|  Neubehol ani týždeň a v krátkom čase policajti zadržali na tzv. „balkánskej trase“ v Bratislave ďalších nelegálnych migrantov aj spolu s prevádzačom (posledný takýto prípad bol 16.1.2020).

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ vzniesol obvinenie občanovi Srbska za zločin prevádzačstva, ktorý prevážal cez územie Slovenskej republiky sedem nelegálnych migrantov pochádzajúcich z Afganistanu.

Vodiča osobného motorového vozidla (32 rokov) dnes približne hodinu po polnoci  (21.01.2020) kontrolovali v Bratislave policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Rusovce. Pri kontrole zistili, že v aute sa okrem vodiča nachádzajú aj siedmi muži z Afganistanu bez dokladov, ktorých nelegálne previezol cez hraničný prechod Rajka z Maďarska na územie Slovenskej republiky. Za prevoz mal mať sľúbenú finančnú odmenu 300 eur za jedného prevezeného migranta, čiže celkovo 2.100 eur, ktorá mu mala byť vyplatená po úspešnom prevoze migrantov do Rakúska.

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ vzniesol obvinenie občanovi Srbska za zločin prevádzačstva začo mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

V súčasnosti prebiehajú procesné úkony a následne bude vyšetrovateľom predložený prokurátorovi návrh na vzatie obvineného do väzby. Kým sa rozhodne, čo bude ďalej s cudzincami, presnejšie či budú vrátení do Maďarska alebo požiadajú o azyl, zostanú zatiaľ na útvare policajného zaistenia pre cudzincov.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články