nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Dobrovoľní hasiči na Liptove sú vďační za skvalitnenie ich výbavy

Prezídium HaZZ |MM| Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič sa v sobotu 18. januára 2020 zúčastnil na výročnej členskej schôdzi Dobrovoľného hasičského zboru Krmeš – Vlachy v okrese Liptovský Mikuláš. O vlaňajších aktivitách a plánoch zboru na tento rok počas schôdze informoval jeho veliteľ Jindřich Chvojka a predseda Miroslav Hric.

„Sme radi, že sa nám v poslednom období výrazne podarilo zlepšiť naše materiálno – technické vybavenie. Vážime si, že ministerstvo vnútra takto pomáha dobrovoľným hasičským zborom. Pre mnohé obce by bolo veľkým problémom z ich rozpočtov financovať potrebné rekonštrukcie hasičských zbrojníc, mnohé neboli v dobrom stave. Veľkou pomocou je pre nás aj nové vozidlo a protipovodňový vozík,” povedal Miroslav Hric.

„Keď som výročnú členskú schôdzu tohto zboru navštívil pred 2 rokmi, hovoril som o projektoch, ktoré ministerstvo vnútra SR realizuje v rámci podpory dobrovoľných hasičských zborov. Som rád, že hasiči ocenili naplnenie našich zámerov,”  konštatoval  štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

Účastníci výročnej schôdze DHZ Krmeš-Vlachy

Dobrovoľný hasičský zbor Krmeš – Vlachy získal približne 28 000 eur na rekonštrukciu hasičskej zbrojnice, aj za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej im vlani bolo odovzdané nové zásahové vozidlo Iveco Daily. Vo výbave tohto zboru sa nachádza aj protipovodňový vozík.

 

Účastníci výročnej schôdze DHZ Krmeš-Vlachy

Rudolf Urbanovič dobrovoľným hasičom poďakoval za ich náročnú prácu, ktorú robia bez nároku na odmenu na úkor svojho voľna či rodiny. „Potešilo ma, že hasiči sú veľmi nápomocní pri dianí v obci s viac ako 600 obyvateľmi, nezaobíde sa bez nich žiadna akcia. Oceňujem, že veľa času venujú aj preventívnej činnosti,” vyzdvihol Rudolf Urbanovič.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články