ISSN 1338-032X

Dvaja vodiči počas víkendu jazdili pod vplyvom drog  

KRPZ Trenčín |MM|  Policajti z Partizánskeho počas jednej služby počas víkendu zistili až dvoch vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom omamných a psychotropných látok. U vodičov boli dychové skúšky na zistenia požitia alkoholu negatívne, ale kontrolovaní vodiči javili známky požitia omamných látok.
Podozrenie policajtov sa potvrdilo. Orientačné skríningové vyšetrenie potvrdilo prítomnosť omamných látok. Z testov je zrejmé, že 39-ročný Marek viedol vozidlo pod vplyvom amfetaminu a metamfetaminu a 32-ročný Roman pod vplyvom amfetaminu, metamfetaminu, benzodiazepinu a canabis.

Obaja vodiči jazdou pod vplyvom omamných a psychotropných látok ohrozovali nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sme zaslali žiadosť, aby z biologického materiálu spracoval výsledky toxikologicko-chemickej analýzy, na stanovenie koncentrácie omamných látok. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia budeme postupovať v trestnom alebo priestupkovom konaní. Oboch vodičov tak za túto jazdu neminie postih.

Upozorňujeme vodičov, že akékoľvek omamné látky, alebo alkohol za volant nepatria. Vodiči jazdiaci pod vplyvom alkoholu, ale i drog svojou jazdou ohrozujú najmä nás všetkých – ostatných účastníkov cestnej premávky. V prípade zistenia takýchto vodičov polícia postupuje nekompromisne.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články