Policajné správy z Prešovského kraja

0
24

KRPZ Prešov |MM| Obvinený z trestného činu neposkytnutia pomoci

V piatok 24.01.2020 podvečer došlo v Prešove na Ul. Budovateľskej k smrteľnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 73 ročnej Prešovčanky.

Vyšetrovateľ  Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto skutočnosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu neposkytnutie pomoci.  Mužom, ktorý bol podozrivý zo spáchania uvedených trestných činov bol 48 ročný vodič osobného motorového vozidla zn. Mercedes. Tento Prešovčan po dopravnej nehode nezotrval na mieste nehody a neposkytol prvú pomoc poškodenej žene, ale z miesta odišiel. Urobil tak napriek tomu, že zotrvaním na mieste dopravnej nehody by nevznikla žiadna ujma  či nebezpečenstvo jemu alebo  niekomu inému.  Polícia na mieste zaistila stopy, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Na základe doposiaľ získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 48 ročnému vodičovi a to vo veci  prečinu neposkytnutia pomoci.  Tento Prešovčan bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

Obvinenie vo veci trestného činu usmrtenia doposiaľ nebolo vznesené, nakoľko vyšetrovateľ zatiaľ nedisponuje výsledkom znaleckého skúmania z odboru zdravotníctva.

 

Napadol ho vidlami

78 ročný muž momentálne bývajúci z obce Nižná Šebastová  bol vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove  obvinený  z prečinu porušovanie domovej slobody a prečinu nebezpečné vyhrážanie.

V pondelok (  27.01.2020 ) v čase obeda  s vidlami v ruke vošiel cez neuzamknutú kovovú bránku na oplotený pozemok jedného z rodinných  domov  v Nižnej  Šebastovej. Prešiel k vstupným dverám  pivnice a drevenou násadou vidiel začal búchať a rozbíjať dvere. Tie poškodil  v oblasti zámku. Muž sa týmto konaním  dožadoval  vstupu do domu, neustále  pritom kričal na majiteľa domu a vyhrážal sa mu …  majiteľ dvere nakoniec otvoril. ,,Dobyvateľ“ neváhal a špicom vidiel mu spôsobil bodnú ranu na ruke ( zranenie si vyžiadalo lekárske ošetrenie ). Muži vzájomne zápasili a poškodenému sa podarilo útočníka vytlačil von z pozemku a vytrhnúť mu vidly z ruky.  Útočník bol v priebehu niekoľkých minút policajnou hliadkou zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ na obvineného  spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Zákon pri tomto protiprávnom konaní stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na päť rokov.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno