ISSN 1338-032X

Policajti z Partizánskeho objasnili drogovú trestnú činnosť

KR PZ Trenčín |MM|  Vyšetrovateľ z Partizánskeho vzniesol obvinenie z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi voči 36-ročnému Tomášovi z okr. Prievidza a taktiež obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok 20-ročnú Teréziu.

Kriminalisti z Partizánskeho zadržali dve osoby, u ktorých našli drogy, čo preukázalo následné expertízne skúmanie. Obvinení  neoprávnene držali u seba psychotropnú látku – metamfetamín.  Tomáš mal množstvo drogy pre vlastnú potrebu a mladá žena mala u seba väčšie množstvo drog, presahujúcich 10 obvykle jednorázových dávok.

Policajti po predchádzajúcom súhlase sudcu vykonali u oboch osobnú prehliadku a prehliadku iných priestorov, a to osobného vozidla na ktorom sa pohybovali. Obvinený policajtom dobrovoľne vydal papierovú skladačku s obsahom neznámej kryštalickej látky. Expertíza preukázala, že ide o metamfetamín, ktorý po aplikovaní ovplyvní psychiku užívateľa.

U mladej ženy policajti našli a zaistili zatavenú injekčnú striekačku s obsahom neznámej kryštalickej látky. Tú mladá žena schovávala v podprsenke. Expertíza potvrdila aj v tomto prípade prítomnosť metamfetamínu a zo zaisteného množstva by sa dalo vyrobiť minimálne 14 obvykle jednorázových dávok drogy.

Vyšetrovateľ spracoval na oboch podnet na väzobné stíhanie. Mladej žene hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Obvinenému za uvedený skutok hrozí päťročný trest odňatia slobody.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články