ISSN 1338-032X

Vodiči na R1 zažili zdesenie. Bratislavčan jazdil na R1 v protismere s takmer 2 promile – VIDEO

KR PZ Trnava |MM|  Polícia zadržala muža, ktorý včera v noci ohrozoval vodičov na rýchlostnej ceste R1. Viacerí vodiči zareagovali správne a ihneď kontaktovali linku 158. Policajti PMJ ho s autom Ford Fiesta zaregistrovali na rýchlostnej ceste, ako sa rúti v protismere do mesta Trnava. Vozidlo zablokovali a vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol. V dychu mu namerali 0,87 mg/l čo je 1,81 promile. 53 ročný Bratislavčan policajtom povedal, že chcel ísť tankovať do Trnavy a keď na rýchlostnej ceste zistil, že zle odbočil, tak to stočil do protismeru. Policajti ho predviedli na policajnú stanicu. Polícia vyšetruje tento prípad ako prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu až do troch rokov.

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nebrali alkohol za volantom na ľahkú váhu. Aj v tomto prípade nebolo od nešťastia ďaleko. Myslite na následky skôr, ako začnete konať.

JAZDA V PROTISMERE

VODIČI NA R1 ZAŽILI ZDESENIEBRATISLAVČAN JAZDIL NA R1 V PROTISMERE S TAKMER 2 PROMILEPolícia zadržala muža, ktorý včera v noci ohrozoval vodičov na rýchlostnej ceste R1. Viacerí vodiči zareagovali správne a ihneď kontaktovali linku 158. Policajti PMJ ho s autom Ford Fiesta zaregistrovali na rýchlostnej ceste, ako sa rúti v protismere do mesta Trnava. Vozidlo zablokovali a vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol. V dychu mu namerali 0,87 mg/l čo je 1,81 promile. 53 ročný Bratislavčan policajtom povedal, že chcel ísť tankovať do Trnavy a keď na rýchlostnej ceste zistil, že zle odbočil, tak to stočil do protismeru. Policajti ho predviedli na policajnú stanicu. Polícia vyšetruje tento prípad ako prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu až do troch rokov. Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nebrali alkohol za volantom na ľahkú váhu. Aj v tomto prípade nebolo od nešťastia ďaleko. Myslite na následky skôr, ako začnete konať.

Gepostet von Polícia SR – Trnavský kraj am Dienstag, 4. Februar 2020

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články