ISSN 1338-032X

Pamätajte, chodci sú najzraniteľnejší – VIDEO

KR PZ Trnava |MM|  28 policajtov bolo nasadených v akcii zameranej na bezpečnosť chodcov. Sústredili sme sa na priechody pre chodcov v meste Trnava a blízkom okolí. Išlo hlavne o tie, na ktorých sa v minulosti stali vážne dopravné nehody a kolízie s chodcami.

Akcia bola preventívna, vodičov a chodcov sme nepokutovali, ale upozorňovali na porušenia, ktorých sa dopustili.

A že bolo čo vysvetľovať…

Policajti upozornili otecka, ktorý viezol dcéru na bicykli vzadu na nosiči, že je to nebezpečné. Cyklistov, ktorí chceli vojsť na priechod pre chodcov na bicykli, policajti vyzvali, aby zosadli a prešli cez cestu vedľa bicykla ako chodci.

Bez nášho povšimnutia nezostali ani dvaja tínedžeri, ktorí sa viezli na kolobežke určenej pre jedného. Chodcov, ktorí  sa pred zrakmi policajtov snažili prejsť cez vysokofrekventovanú cestu mimo priechodu, sme usmernili, ako sa to má robiť správne.

Viacerým vodičom sme vysvetlili, že ak zastavia priamo na priechode, zablokujú priechody a sťažia chodcom bezpečný prechod. Niektorí vodiči si vôbec nevšimli a nereagovali na chodcov, ktorí už boli na priechode. Mnohí mali na sebe tmavé oblečenie a ak takýto chodec nemá reflexný prvok, v tme ho nemusí byť vidno.  Opäť sa nám potvrdilo,  že stále sa nájdu chodci, ktorí  vstupujú na cestu bez toho, aby sa presvedčili, či je to pre nich bezpečné.

Dúfame, že odovzdaním reflexných prvkov a upozorneniami sme prispeli k Vašej bezpečnosti a že si naše rady zoberiete k srdcu.

PAMÄTAJTE, CHODCI SÚ NAJZRANITEĽNEJŠÍ

PAMÄTAJTE, CHODCI SÚ NAJZRANITEĽNEJŠÍ28 policajtov bolo nasadených v akcii zameranej na bezpečnosť chodcov. Sústredili sme sa na priechody pre chodcov v meste Trnava a blízkom okolí. Išlo hlavne o tie, na ktorých sa v minulosti stali vážne dopravné nehody a kolízie s chodcami.Akcia bola preventívna, vodičov a chodcov sme nepokutovali, ale upozorňovali na porušenia, ktorých sa dopustili. A že bolo čo vysvetľovať…Policajti upozornili otecka, ktorý viezol dcéru na bicykli vzadu na nosiči, že je to nebezpečné. Cyklistov, ktorí chceli vojsť na priechod pre chodcov na bicykli, policajti vyzvali, aby zosadli a prešli cez cestu vedľa bicykla ako chodci. Bez nášho povšimnutia nezostali ani dvaja tínedžeri, ktorí sa viezli na kolobežke určenej pre jedného. Chodcov, ktorí sa pred zrakmi policajtov snažili prejsť cez vysokofrekventovanú cestu mimo priechodu, sme usmernili, ako sa to má robiť správne. Viacerým vodičom sme vysvetlili, že ak zastavia priamo na priechode, zablokujú priechody a sťažia chodcom bezpečný prechod. Niektorí vodiči si vôbec nevšimli a nereagovali na chodcov, ktorí už boli na priechode. Mnohí mali na sebe tmavé oblečenie a ak takýto chodec nemá reflexný prvok, v tme ho nemusí byť vidno. Opäť sa nám potvrdilo, že stále sa nájdu chodci, ktorí vstupujú na cestu bez toho, aby sa presvedčili, či je to pre nich bezpečné. Dúfame, že odovzdaním reflexných prvkov a upozorneniami sme prispeli k Vašej bezpečnosti a že si naše rady zoberiete k srdcu.

Gepostet von Polícia SR – Trnavský kraj am Donnerstag, 6. Februar 2020

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články