ISSN 1337-8481

Policajné správy z Prešovského kraja

  1. KRPZ Prešov |MM|  Vznesenie obvinenia za drogovú trestnú činnosť

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, v súčinnosti s inými zložkami vykonali na  teritóriu východného  Slovenska rozsiahlu  policajnú akciu s  krycím  názvom „ PISTIA“ zameranú na drogovú trestnú činnosť, pri ktorej boli zadržané 4 osoby.

Jej súčasťou bolo vykonanie 7 domových a iných prehliadok, pri ktorých sa zaistilo podľa predbežného skúmania viac ako pol kilogramu metamfetamínu a 17.500,-Eur v hotovosti.  Policajnej akcie sa zúčastnilo viac ako 80 policajtov.   Krajský vyšetrovateľ vzniesol 3 osobám obvinenie za obzvlášť závažný zločin a 1 osobe za zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a zároveň podal podnet na ich väzobné stíhanie. Za uvedený skutok je možné uložiť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

 

  1. Štyria zaútočili na jedného

Štyria muži z obce Vechec boli  povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou  obvinení z prečinu výtržníctva  spáchaného formou spolupáchateľstva.

Títo muži  koncom januára  ( 29.01.2020 ) vo večerných hodinách na autobusovej zastávke na Ul. Čemernianskej vo Vranove, na mieste verejnosti prístupnom, fyzicky napadli  14 ročného mladíka z Čemerného.  Pristúpili k nemu, zvalili ho na zem a opakovane ho udierali a kopali do celého tela.  Po útoku všetci z miesta odišli. Napadnutý mladík utrpel viaceré  zranenia ( pomliaždenie hlavy, pomliaždenie kolena i hrudníka, … ). Obvinení muži sú stíhaní na slobode, ak sa im vina preukáže, hrozí im trest  odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Advertisement -
- Advertisement -

Ďalšie články