ISSN 1337-8481

Autá plné ilegálnych cigariet

Finančná správa SR |MM|  Viac ako 100 000 kusov cigariet rôznych značiek bez označenia platnou kontrolnou známkou SR, finančná hotovosť v hodnote 16 000 eur či zariadenia na rušenie signálu GPS sú výsledkom záchytu príslušníkov finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Našli ich v dvoch vozidlách smerujúcich z východného Slovenska. Prevážali ich traja Ukrajinci.

Príslušníci finančnej správy z KÚFS mali informácie o nelegálnej činnosti týkajúcej sa držby a následného predaja nelegálnych cigariet. Zastavili preto dve vozidlá – jedno imatrikulované v Poľsku, druhé v Česku. Prvé na zjazde z diaľnice Poprad Východ a druhé na zjazde z diaľnice smerom na mesto Vysoké Tatry. V autách boli traja občania ukrajinskej národnosti.

Kontrola ukázala, že prevážali 102 056 ks cigariet rôznych značiek, ktoré neboli označené platnou kontrolnou známkou SR. Únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov bol vyčíslený na 10 433 eur. Príslušníci finančnej správy z KÚFS zaistili priamo na mieste aj finančnú hotovosť vo výške 16 000 eur, zariadenia na rušenie GPS signálu, väčšie množstvá mobilných telefónov, SIM kariet aj laptop.

Všetky tri osoby boli umiestnené do cely predbežného zadržania s návrhom na ich vzatie do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov pre podozrenie z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru (§279 Trestného zákona). Vo veci prebiehajú ďalšie procesné úkony.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články