ISSN 1337-8481

Budeme aj u nás v Seredi zarábať na predajoch futbalistov?

Na tlačovke futbalového klubu padlo niekoľko dôležitých informácií.
1,  Že mesto schválilo 700 000 na štadión čo nie je pravda.
2, Že ŠKF iClinic Sereď  a.s. chce založiť pre deti futbalovú akadémiu.
Na túto akadémiu bude chcieť samozrejme od mesta peniaze.  O tom nepochybujem.  Veď to pôjde na mládež. Celkom pekná myšlienka, kto by ju nepodporil? Bol som ňou aj ja až do včera nadšený. Ale len do chvíle, kým som na nete nenašiel článok o futbalovom klube MŠK Žilina. Vlastní ho súkromník Jozef Antošík, ktorý sa vzorne stará o mládež. No a keď chlapci vyrastú a začnú dosahovať dobré výkony, tak ich jednoducho predáva. Takto za 5 rokov na predajoch zarobil 20 miliónov eur.  A potom že na Slovenskom futbale sa nedá zarobiť. Poviem úprimne som tomu rád, že to tak je a to z dvoch dôvodov.
1, Že slovenskí chlapci ukážu vo svete že aj u nás môžu vyrásť dobrí futbalisti
2 , Preto, že nikde v článku sa nespomína, že by súkromník dojil mesto Žilinu o peniaze. Nepýta si na výchovu mládeže žiadne prachy a tak môže bez výčitiek svedomia predávať svojich odchovancov a zarábať na tom. Aj takto môže vyzerať súkromný biznis.
To že by to takto mohlo byť aj v Seredi sa šepkalo už dlho. Vždy som si myslel že to je kačica, že na futbale sa nedá takto zarobiť.
Mám však obavy, že u nás to cestou Žiliny nepôjde.  Po včerajšom rozhovore s jedným funkcionárom viem, že si budú od mesta aj v budúcnosti pýtať peniaze a to nielen pre deti ale aj pre súkromnú futbalovú akciovú spoločnosť.
Takže mi to pripadá asi tak. Nech nám mesto postaví prvoligový štadión, každoročne nás bohato dotuje a po prečítaní článku sa mi natíska myšlienka a my budeme predávať futbalistov a zarábať. Alebo si niekto myslí, že ak akciovka každý rok dostane ponuku 5 miliónov za hráča že odolá a že ho nepredá?
Bol by som rád, keby u nás v Seredi nešlo v prvom rade o prachy, ako je to takmer všade a vo všetkom, ale išlo o našu mládež.
Tomu funkcionárovi som okrem iného povedal, že obdivujem to, čo za niekoľko málo rokov dokázali urobiť so sereďským futbalom. A ešte k tomu, s tak malým množstvom peňazí. Preto chcem veriť že moje obavy sa nikdy nenaplnia a u nás nepôjde o biznis ale o radosť z hry.
Článok si môžete prečítať tu:

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Advertisement -
- Advertisement -

Ďalšie články