nedeľa, 20. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

Policajné správy z Trenčianskeho kraja

  • KR PZ Trenčín |MM| Nebezpečné hry na železnici

Železniční policajti z Trenčína v poslednej dobe zaznamenali v okolí Starej Turej viacero prípadov nárazu vlakovej súpravy do prekážky položenej na koľaji.

Naposledy vlaková súprava narazila v úseku železničnej trate Stará Turá – Paprať do  drevených  vchodových dverí.

Železniční policajti z Trenčína uvedené skutky objasňujú a to ako podozrenie zo spáchania priestupku podľa Zákona o dráhach, pričom za tento priestupok môže byť uložená bloková pokuta  vo výške od 100 Eur do 1000 Eur.  Zo spáchania uvedených skutkov sú podozrivé maloleté, resp. mladistvé osoby.

Prípadne skutok môže byť kvalifikovaný aj ako trestný čin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, resp. trestný čin všeobecného ohrozenia.

 

V Trenčianskom kraji sa sporadicky vyskytujú takéto prípady, väčšinou k ním dochádza v období prázdnin alebo v dňoch mimoškolského vyučovania.

Železničná polícia apeluje na rodičov, aby svoje  deti naučili, že železnica nie je v žiadnom prípade miestom na hranie. Rodičia by mali dôsledne deťom vysvetliť, čo môžu takéto riskantné hry znamenať, ako sa môže zdanlivo nevinná hra  skončiť  až tragicky.

 

  • Polícia obvinila 25-ročného muža z porušovania domovej slobody

Vyšetrovateľ  z Trenčína  vzniesol obvinenie  z  prečinu porušovania domovej slobody spáchaného v štádiu pokusu voči 25-ročnému mužovi z Dubnice nad Váhom. Obvinený mal prísť k bytovému domu v Dubnici nad Váhom, kde sa pokúsil vykopnúť okno pivnice, avšak dnu sa nedostal. Následne  cez neuzamknuté vchodové dvere vošiel do vchodu bytového domu a odtiaľ sa mal dostať do pivnice. V pivnici sa mal pokúsiť vypáčiť dvere pivnice, ktoré sa mu nepodarilo otvoriť, pričom bol pristihnutý majiteľom pivnice. Na poškodenom zariadení pivnice spôsobil celkovú škodu vo výške cca 200 Eur. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články