ISSN 1337-8481

Kto vracia do Šintavy cenzúru?

Šintava / V pondelok bude rokovania OZ, na ktorom budú poslanci rozhodovať o sankcionovaní EXstarostu Holičku za zjavné porušenie Ústavného zákona. Podnet na rokovanie zastupiteľstvu pripravila Komisia na ochranu verejného záujmu.

V piatok sme sa v článku uverejnenom pod titulom Dostane EXstarosta Šintavy Holička pokutu za ignorovanie Ústavného zákona? venovali faktografickému popísaniu problematiky a upozornili sme na závažnosť hlasovania, ktoré poslancov  OZ čaká.

Odkaz na uverejnený článok  https://www.seredonline.sk/2020/02/21/dostane-exstarosta-sintavy-holicka-pokutu-za-ignorovanie-ustavneho-zakona/  sme uverejnili aj na sociálnej sieti v skupine  Šintava – spoločne rozvíjame obec.

V piatok v nočných hodinách nám bol administrátorom odkaz zmazaný a prístup do skupiny s možnosťou uverejňovania príspevkov zablokovaný.

V tomto krátkom článku sa preto verejne pýtame – komu bolo článkom nastavené zrkadlo a kto sa bojí upozornenia občanov na možné spôsoby hlasovania vo veci, kde došlo k pravdepodobne zjavnému porušeniu  Ústavného zákona voleným zástupcom obce? Komu záleží na tom, aby obyvatelia znovu neboli informovaní o veciach verejných a kto sa snaží obmedzením práva na informácie a slobody slova obec uvrhnúť do času z pred roka 1989? Nevadí vedeniu obce cenzúra, ktorú mohol vykonať výlučne ľahko identifikovateľný administrátor FB stránky, ktorá však nie je stránkou súkromnou, ale tvári sa ako profil obce?

Obyvatelia obce ešte pred niečo viac ako rokom zvádzali v obci zápas o transparentnosť samosprávy a proti arogancii moci. Boli v zápase úspešní?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články