ISSN 1338-032X

Je rušenie diaľničných známok opodstatnené?

Otázka, ktorú si musí položiť každý normálny človek aspoň pri čisto odborných témach potláčajúci najjednoduchšie pudy a používajúci hlavu aj na iné, ako nosenie čapice.

S populistickým návrhom krátko pred voľbami prišiel evidentne zúfalý Andrej Danko za každú cenu sa snažiaci udržať SNS v parlamente aj po voľbách  2020. Treba povedať, že sa nejedná o jeho jediný návrh, ktorým sa snaží na poslednú chvíľu “zabojovať” o voliča práve už spomenutými populistickými návrhmi, ktoré by “akože” mali ľuďom ušetriť peniaze.

Po vyhnaní  moderných  “žltých vlakov” Radima Jančuru z hlavnej trate medzi Bratislavou a Košicami a ich nahradením historickými vozňami Národného dopravcu podľa predstáv  A. Danka zachránenými pred zošrotovaním, odvodmi pre hypermarkety ktoré de facto zrušila legislatíva EÚ, pravidelnými návštevami  Ruskej federácie a “bozkávaním topánok” z druhého radu Putinovi, sa Danko predviedol ďalším návrhom, ktorý je odsúdený na zánik skôr, ako nadobudne platnosť.

Každému normálnemu človeku totiž musí byť jasné, že 4,17 Eura mesačne nikoho z nás z biedy nevytrhne. Problémom národa a krajiny teda nie je diaľničná známka, ale tunelovanie peňazí vybraných za známky nevýhodnou zmluvou pre štát. Ak by z tejto občanmi zaplatenej čiastky išli 4 Eurá no výstavby novej cestnej infraštruktúry a 17 Centov sprostredkovateľovi, teda za SMERákov dosadenej  súkromnej firme a nie opačne, diaľničné známky by mali zmysel a každý z nás by ich platil rád. Osobne sa dobrovoľne hlásim a prikladám dar vo výške  100% stanoveného poplatku.

Danko po nákupe stíhačiek za milióny Eur a z histórie vychádzajúc z rodinného podnikania ako obyčajne nedokáže rozmýšľať v kontexte skutočným potrieb krajiny, jej občanov a nedokáže navrhnúť zmysluplné riešenie skutočných problémov spôsobených štátu a občanom práve “politikmi” ako je on.

Snáď Danko aj so svojou partiou pôjde už o týždeň do histórie a my budeme na jeho tragikomické vystupovanie a legislatívne návrhy na pôde  NR SR spomínať ako na síce zlý a dlhý, no stále len sen, ktorý skončil  prebudením  A. Dankom tak často spomínaného národa.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články