ISSN 1337-8481

Koná Dr. Harabin tak, ako hovorí a vyžaduje od iných?

Na základe akého zákona  JUDr. Harabin nosí verejne štandardu prezidenta republiky? Napriek dva mesiace kladeným otázkam prečo je tomu tak, sme sa odpoveď nedozvedeli. Dr. Harabin na oficiálnom FB nereagoval.

– – –

Hlavne teraz pred voľbami stále častejšie počuť, ako veľmi treba rozhodovať zodpovedne. A stále od veľa ľudí počujem, ako obdivujú tzv. “protisystémové” strany a ich kandidátov. Jedným z nich je aj strana Vlasť a JUDr. Harabin, ktorý má byť “vzorom” bezúhonnosti, skromnosti v politike a odbornosti v justícii. Pravdepodobne odborníkom na trestné právo je, ale je morálnou autoritou a tým, kto má Slovensko vyviesť zo slepej uličky, kam ho rokmi špinavostí v politike, kauzami na najvyšších miestach v riadení štátu a poklese viery občanov v právo a spravodlivosť voviedol SMER?

Na rozdiel od mladej generácie, ja si pamätám Dr. Harabina z 90-tych rokov, teda temnej doby Mečiarizmu. Úplne živo si spomínam na dobu, kedy zastával post ministra spravodlivosti SR aj predsedu Najvyssieho súdu. “Vďaka Bohu” je táto doba vrátane Mečiara za nami, aj keď prvopočiatky podlosti v politike siahajú práve do týchto rokov, kedy Harabin mohol a podľa mňa mal konať konať inak.

Ak si ale niekto nepamätá  na dobu z pred dvadsiatych rokov, mohol by si spomenúť aspoň na obsah videí z jeho vlastnej tvorby, ktorými chcel vtedy ešte stále sudca najvyššieho súdu zaujať publikum…

Blížia sa voľby do NR SR a tak je potrebné konanie jednotlivých kandidátov uchádzajúcich sa o posty zákonodarcov všímať podrobnejšie. A ich konanie veľmi citlivo porovnávať s tým, ako konali v minulosti, aké postoje zaujali v situáciách meniacich spoločnosť a či ich súčasné vyhlásenia korešpondujú s ich skutočným konaním.

JUDr. Harabin hlása právo, spravodlivosť, dodržiavanie zákonov, kandidátov iných strán verejne nazýva zlodejmi, úžerníkmi a pod.

Asi pred dvomi mesiacmi sa Dr. Harabin zúčastnil verejnej diskusie v televíznej relácii. Divákom určite neušiel odznak na jeho saku, no len pozorný divák si všimol, že sa jednalo o tzv. “štandardu prezidenta republiky”. Tento symbol a jeho používanie je ošetrené zákonom.

Je pravdou, že Dr. Harabin v posledných prezidentských voľbách kandidoval, no “vyhral” len vo svojej fantázii, aj keď o svojom víťazstve hovoril ako obyčajne verejne.

Štandarda prezidenta republiky mu teda na používanie ne-pri-ná-le-ží !!

Niečo z legislatívy, teda tak často Dr. Harabinom spomínaného zákona:

Vyobrazenie a používanie štandardy prezidenta republiky upravuje zákon č. 51/1993 Z. z. o štandarde prezidenta Slovenskej republiky, v ktorom sa uvádza:
„ Štandarda má podobu červeného štvorca, z ktorého spodného okraja vyrastá modré trojvršie s bielym dvojitým krížom v proporciách štátneho znaku Slovenskej republiky. Bielo-modro-červený lem vychádza bielou farbou z horného rohu štandardy od žrde. Kresba znamenia je strieborná, strieborná linka lemuje červený štvorec aj celú štandardu. “
– zákon č. 51/1993 Z. z. o štandarde prezidenta Slovenskej republiky

Štandarda prezidenta Slovenskej republiky sa používa:

na označenie trvalého alebo dočasného sídla prezidenta
pri výkone funkcie prezidenta

Podľa platného dizajn manuálu Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky je štandarda súčasťou logotypu prezidenta aj prezidentskej kancelárie s charakteristickou farebnosťou a písmom. Typografická časť logotypu je modrá a je tvorená písmom Prezident Sans, ktoré je inšpirované tvorbou slovenského výtvarníka Martina Benku.

Keďže Dr. Harabin po dodržiavaní zákonov volá dnes a denne a to nielen z televíznych debát a heslami z letákov, billboardov, bigboardov a megaboardov v mestách, ale aj na diaľniciach. Chceli sme teda priamo od neho vedieť, aký zákon mu to umožňuje nosiť verejne na saku štandardu prezidenta, keď ním nieje.

Pýtali sme sa JUDr. Harabina ho na jeho oficiálnom profile na sociálnej sieti:

Boli sme trpezliví a pýtali sme sa počas niekoľkých mesiacov niekoľko krát. Jediné, čo sme od Dr. Harabina dostali, bol pravidelný pozdrav generovaný automatom. Inak ani obraz ani zvuk…

V niektorých ďalších diskusných reláciách mal už Dr. Harabin na saku odznak vlajky SR čo znamená, že si bol nezákonného používania štandardy prezidenta republiky vedomý.

 

Pán Harabin sa v minulosti nechal počuť, že keby mal jediný billboard, sám by ho vykopal. Dnes ich má desiatky až stovky. A ako človek po celý život pracujúci v reklame a marketingu musím povedať, že tých najlukratívnejších a cenovo najdrahších.

Pýtam sa, že si ľudia nepamätajú dobre nie je, no že nevidia realitu, je tragédiou národa. Takže vlastenky a vlastenci, skúste dva dni využiť na porovnávanie verejne prezentovaných tvrdení kandidáta Harabina s jeho skutočnými činmi a skutkami.

V minulosti, ale hlavne teraz.

… to len aby VLASŤ nemala pre krátku pamäť pr oblém …

 

 

Foto: reprofoto: TA3, FB, Wikipedia a Milos Majko

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články