ISSN 1337-8481

Dnes zvíťazilo právo a spravodlivosť

Aj keď ešte nie úplne.

Rozsudok ktorým senát Špecializovaného súdu poslal Mariána Kočnera a Pavla Ruska na 19 rokov do výkonu trestu v tretej, teda najprísnejšej nápravnovýchovnej skupine, nie je právoplatný, nakoľko odsúdení sa odvolajú. Rozhodovať tak bude Najvyšší súd SR.

Pre krajinu je to teda dobrá správa, no zlou je fakt, že samotnému vyšetreniu kauzy a potrestaniu vinníkov predchádzala brutálna vražda novinára Kuciaka a jeho snúbenice.

Aby sa na Slovensko vrátilo právo a spravodlivosť, teda museli zomrieť dvaja mladí ľudia. Kde to žijeme a ako sa súčasné vedenie krajiny môže občanom vôbec pozrieť do očí?

Na Slovensku prebieha vyšetrovanie ešte mnohých závažných káuz, zastrašovania novinárov, nátlaku na novinárov, ale aj inej trestnej činnosti ľudí vo volených funkciách, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou ešte stále majú nezákonné krytie na polícii, prokuratúre a v justícii. V mnohých prípadoch ide o verejne činné osoby pôsobiace na nižších stupňoch riadenia spoločnosti a v samosprávach.

Vychádzajúc z uznesení vyšetrovateľov a prokurátorov nám stále vychádza, že nie všetci policajti a prokurátori si uvedomili fakt, že očista od skorumpovaných ľudí zneužívajúcich svoju moc a právomoci zverené im zákonom a občanmi nekončí odstavením sudkyne  Opičky Jankovskej, prokurátora Generálnej prokuratúry nebetyčného ko*ota a podľa odsúdeného Kočnera ešte niekoľko krát  ko*ota  Dobroslava Trnku, či odsúdením daňového podvodníka Bašternáka, v ktorého rezidencii BONAPARTE postavenej z nezákonne získaných  peňazí  býval vtedy premiér SR Fico a jeho kamaráti.

Ešte je pred slušnými ľuďmi dlhá cesta. No vykročili správne.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články