nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Trnavská župa pripravuje opatrenia pre prípad možného výskytu koronavíru

TTSK |MM|  Trnavský samosprávny kraj vytvoril mimoriadnu pracovnú skupinu, ktorá pripravuje riešenia pre prípad možného výskytu koronavíru. Zasadnutie sa uskutoční v utorok 3. marca o 9.00 h na Úrade TTSK.

Skupinu tvoria zástupcovia župy (predseda TTSK Jozef Viskupič, riaditeľka odboru zdravotníctva Lucia Šmidovičová, Miroslav Bílik z referátu krízového riadenia), zástupca Okresného úradu v sídle kraja, štyria riaditelia Regionálnych úradov verejného zdravotníctva (Trnava, Senica, Galanta, Dunajská Streda), medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave a zástupca Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Hrozba výskytu koronavíru na Slovensku je reálna, úrady už potvrdili nákazu v mnohých európskych krajinách, vrátane občanov v susednom Rakúsku. Podozrenia už riešia aj v Maďarsku a Českej republike, pričom Trnavský samosprávny kraj susedí so všetkými tromi spomínanými krajinami.

„Koronavírus môže byť diagnostikovaný aj u nás, takže je dôležité, aby sme boli na túto hrozbu pripravení, a najmä aby všetky inštitúcie postupovali koordinovane a mali dostatok informácií,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Opatrenia Trnavskej župy sa budú týkať aj informovanosti jednotlivých organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK, teda najmä stredných škôl, zariadení sociálnej starostlivosti, múzeí, galérií, či piešťanského letiska. „Inštitúcie dostanú aj informačné letáky, ktoré budú rozširovať osvetu v oblasti základnej hygieny, pretože prevencia je v tomto prípade mimoriadne dôležitá. Tiež plánujeme intenzívnejšiu komunikáciu aj s primátormi a starostami miest a obcí, keďže tie sú zriaďovateľmi materských a základných škôl,“ doplnil J. Viskupič.

Účasť svojho zástupcu potvrdila aj Fakultná nemocnica v Trnave, ktorá je jediným ústavným zdravotníckym zariadením v Trnavskom kraji, ktoré má k dispozícii infektologické lôžka určené k hospitalizácii pre pacientov s podozrením na nákazu koronavírom.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články