nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

KORONAVÍRUS: ĽUDIA ŠÍRIA AKO ZMYSLOV ZBAVENÍ HOAXY, OHROZUJÚ NIELEN SEBA, ALE AJ ŽIVOTY INÝCH A HROZÍ IM BASA

Situácia s dezinformáciami je neúnosná. V prvom rade sledujte Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde vysvetľujeme nepravosť masovo šírených správ. Ľudia sedia doma, nudia sa, zoberú telefón, nahrajú zvukovú správu a ešte vyzývajú svojich známych, aby ju posielali ďalej. Ide pritom o nezmysly, klamstvá a nechutné zneužívanie súčasnej situácie. V prípade trestného činu je najvyššia sadzba až 10 rokov väzenia. Spamätajú sa títo ľudia až vtedy, keď im doma zaklope polícia? Keď ich tvár budú fotografovať médiá počas ich eskorty na súd?

ZÁKLADNÉ ODPORÚČANIA POLICAJNÉHO ZBORU

Neverte žiadnym zvukovým správam, ktoré sa tieto dni a týždne budú šíriť na internete alebo v mobilných aplikáciách.

⚠️ Verte iba tomu, čo nájdete na tejto stránke, na našej hoaxovej stránke, prípadne na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a www.uvzsr.sk

– – –

Poznámka redakcie: Na SOL operatívne prinášame všetky podstatné informácie potrebné k zorientovaniu sa v súčasnej situácii a všetky výlučne z overených zdrojov a od príslušných autorít!

K výzve polície sa pripájame a žiadame občanov, aby pred šírením neoverených informácií pochádzajúcich z pochybných zdrojov rozmýšľali nad možnými následkami, ktoré môže takéto nezodpovedné konanie spôsobiť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články