Kamióny komplikujú dopravu na hraniciach, ale aj diaľničných úsekoch hlavne v okolí Bratislavy

0
13

Napriek výraznému obmedzeniu osobnej dopravy vzhľadom na minimálny pohyb a presuny občanov za nákupmi oddychom a relaxom po Slovensku sú cesty najmä v okolí Bratislavy preplnené a dokonca v niektorých prípadoch aj úplne blokované. Tentokrát sa jedná o kamiónovú prepravu. Problém je spôsobený uzatvorením hraníc a výraznými zdržaniami nákladnej dopravy z dôvodu kontrol osôb a ich informovania o opatreniach zamedzujúcich šíreniu koronavírusu a tiež meraniu teploty osádok kamiónov. Problémy sú na diaľnici D1, na obchvatoch Bratislavy v smere na hraničné prechody Jarovce do Rakúska a Rajka do Maďarska.

Vážna situácia vzniká aj na diaľnici D2 v smere z Prahy resp. Brna do Bratislavy. Polícia spolu s hasičmi kontroluje hraničný prechod na D2 a včera kolóna kamiónov na českej strane čakajúca na vstup do Slovenskej republiky bola dlhá až do 30 km.

Dá sa predpokladať, že situácia sa úplne nezlepší ani v najbližších dňoch, nakoľko opatrenia sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú v dohľadnej dobe už len sprísňovať.

Jazdite opatrne a čo najmenej. Pri jazde po diaľnici ale aj vedľajších cestách zvýšte opatrnosť a počítajte s možnosťou odstavenia kamiónov z dôvodu predpísanej bezpečnostnej prestávky jej vodičov, ktorú obísť nemôžu.

Situáciu aj ďalej budeme sledovať.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno