nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Minister školstva Gröhling: “Školy zostanú zatvorené do odvolania”

Od 12. marca platí na Slovensku pre šíriaci koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia výchovno-vzdelávacích zariadení od 16. marca na 14 dní. Miinister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling dnes informoval, že školy budú zatvorené do odvolania.

Odporúča učiteľom, aby teraz výrazne žiakov neznámkovali, ale nemajú od toho upúšťať.

Písomné maturity sa v tomto školskom roku neuskutočnia. Ústne maturity by sa mala konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby. Tento rok sa ruší aj Testovanie-9.

Minister školstva posunul aj termíny zápisu do prvých ročníkov Základných škôl. Zápis by mal prebehnúť v druhej polovici apríla od 15. do 30. apríla 2020, ale bez osobnej prítomnosti detí. Ideálne by to bolo uskutočniť online. Zápis do materských škôl bude v priebehu celého mája.

Raditeľ RTVS Jaroslav Rezník promtne zareagoval na výzvu ministerstva a rozšíril vyučovacie programy. Od budúceho týždňa by tak mala televízia vysielať pre žiakov v čase od 9.15 hod. až do 11.00 hod.

Ďalšie články