ISSN 1337-8481

Na Slovensko v noci dorazil vládny špeciál so 100 000 kusmi respirátorov FFP3

MVSR |MM|  Bratislava, 25. marca 2020 – Na bratislavské Letisko M.R.Štefánika v noci z utorka na stredu dorazil vládny špeciál, ktorý doviezol z Turecka 100 000 kusov respirátorov FFP3, ktoré objednalo Ministerstvo vnútra SR.

“Som veľmi rád, že po istých technických problémoch priamo na tureckom letisku, kedy respirátory mali byť po preclení naložené a dovezené v utorok poobede komerčným kargo letom DHL na bratislavské letisko, ale vzhľadom na prieťahy v colnom konaní, lietadlo DHL muselo odletieť bez nášho nákladu, sa nám podarilo respirátory dopraviť na Slovensko,” uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

Premiér SR Igor Matovič a minister vnútra SR Roman Mikulec v utorok poobede urýchlene rozhodli o vyslaní vládneho špeciálu pre uvedený zdravotnícky materiál, ktorý bude následne distribuovaný tam, kde to bude treba.
100 000 kusov respirátorov FFP3 bude prepravených do skladu Ministerstva vnútra SR v Slovenskej Ľupči a odtiaľ sa budú okamžite distribuovať ďalej do zdravotníckych zariadení po celom Slovensku.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články