ISSN 1337-8481

Vďaka profesionálnemu zásahu hasičov v Hornom Čepeni nezhorel rodinný dom – AKTUALIZOVANÉ

Sereď / V nočných hodinách zo soboty na nedeľu došlo na ceste v Hornom Čepeni k dopravnej nehode. Vodič svojim osobným motorovým vozidlom idúci v smere od Šulekova pravdepodobne nezvládol riadenie a narazil do múru rodinného domu. Pri tomto došlo k deštrukcii samotného múru, ale aj k zničeniu elektroskrine a k poškodeniu plynovej prípojky do rodinného domu.

Unikajúci plyn ešte prakticky hodinu po dopravnej nehode horel v blízkosti samotného rodinného domu a garáže. Hasiči dvomi prúdmi vody ochladzovali fasádu domu, steny a krov čím zachránili majetok nemalej hodnoty. Po príchode plynárov bol plyn odborne odstavený a plameň zhasol.

Na mieste udalosti sme boli s kamerou a až v týchto chvíľach človek pochopí hodnotu práce hasičov, záchranárov a ďalších zložiek IZS. Skutočne nebyť profesionálneho prístupu zo strany hasičov a dostatku hasičskej techniky s vodou, majiteľ poškodenej nehnuteľnosti by nemal kde bývať, nakoľko od sálajúceho tepla z otvoreného plameňa z horiaceho plynu, by sa fasády domu, plastová brána ako aj okná a krov bez najmenších pochýb podpálili a zhorela by celá nehnuteľnosť.

Cesta medzi Sereďou a Horným Čepeňom resp. Sereďou a Šulekovom bola po dobu zásahu hasičov odstavená v obidvoch smeroch. Na mieste bola prítomná RZP a polícia, ktorá miesto udalosti zabezpečila.

Z udalosti prinášame fotoreportáž. Video z profesionálneho zásahu hasičov zverejníme po jeho spracovaní.

 

– – –

Tlačová správa KR HaZZ Trnava

Dňa 28. marca 2020, krátko pred 23. 30 hodinou, bola ohlásená dopravná nehoda. Zasahujúci hasiči po príchode na miesto udalosti v katastri obce Sereď, Hornočepeňská ulica, zistili, že ide o dopravnú nehodu jedného osobného motorového vozidla, ktoré narazilo do plynovej prípojky rodinného domu, v ktorom sa v tom čase nachádzalo päť ľudí, z toho 1 dieťa. Motorové vozidlo zároveň narazilo do druhého osobného motorového vozidla zaparkovaného pri ceste. Vodič sa v čase príchodu príslušníkov HaZZ už vo vozidle nenachádzal, bol pri vedomí, no dezorientovaný so zranením. Príslušníci poskytli vodičovi predlekársku pomoc a po príchode ZZS bol odovzdaný do jej starostlivosti. Obyvatelia domu boli cez balkón pomocou rebríka evakuovaní z prvého poschodia, ostatní obyvatelia z prízemia.

Na miesto zásahu sa dostavili aj pracovníci PSS a elektrikári, ktorí odpojili príslušné siete. Zasahujúci príslušníci z Okresného riaditeľstva v Galante, v Trnave a z Hasičskej stanice v Seredi použili na likvidáciu a lokalizáciu požiaru plynovej prípojky, ktorá sa dôsledkom nárazu vznietila, jeden vysokotlakový a jeden C prúd. Rodinný dom, ako aj plynová prípojka sa priebežne ochladzovali vodou. Protipožiarne opatrenia boli vykonané aj na vozidle a vozovka bola očistená od prevádzkových kvapalín použitím sorpčných látok. Cestná komunikácia bola počas hasebných a likvidačných prác uzatvorená v oboch smeroch. Po vyše osemhodinovom zásahu bola komunikácia odovzdaná polícii.

Následkom dopravnej nehody vznikla majiteľovi priama materiálna škoda, predbežne vyčíslená  na 3.000 Eur.

Na mieste zasahovalo jedenásť hasičov so štyrmi kusmi techniky. 

– – –

AKTUALIZOVANÉ 01.04.2020 – tlačová správa KR PZ Trnava

K dopravnej nehode došlo v sobotu, 28. 3. o 23.30. Vodič na aute Honda Civis išiel v Hornom Čepeni smerom na mesto Sereď. Pri rodinnom dome nezvládol riadenie, dostal šmyk a narazil do oplotenia rodinného domu a vzápätí došlo k zrážke s autom Škoda Felícia.  Pri náraze došlo k poškodeniu plynovej prípojky na dome. Škoda bola odhadnutá predbežne na 1200 eur. Polícia u vodičov nezistila. K zraneniu osôb nedošlo. 31 ročný vodič  z okr. Hlohovec je podozrivý z priestupku v doprave.  

– – –

Foto: Miloš Majko

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články