ISSN 1337-8481

Koniec príjímania žiadostí o repatriáciu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR |MM| Upozorňujeme slovenských občanov, že od polnoci 2️. apríla prestávame prijímať žiadosti o registrácie občanov, ktorí majú záujem o repatriáciu. Občanov, ktorí o repatriáciu už požiadali, budú kontaktovať naše veľvyslanectvá. Nie je potrebné o ňu žiadať opakovane.

Dôvody sú viaceré. V mnohých prípadoch občania na poslednú chvíľu nevyužijú možnosť repatriácie, respektíve o ňu žiadajú len formálne, keďže ich obvyklý pobyt je v zahraničí. Existujú aj prípady, keď sa už repatriovaní občania neskôr vrátili naspäť do krajiny, z ktorej na Slovensko pricestovali.

Po ukončení prijímania žiadostí o registráciu pristúpime následne k ukončeniu repatriácií. Táto preprava je primárne a v rámci dostupných možností organizovaná v tých miestach, kde nie je možnosť inej formy prepravy. Pokiaľ je ešte stále možné sa z danej krajiny dostať alebo aspoň priblížiť k SR iným spôsobom individuálne, občania by mali využiť túto možnosť.

  1. Kde sa kontaktovať ohľadom termínu som nedostal žiadnú odpoveď a ubehlo okolo 15.dní.
    Čo ak sa mi podarí dostať bližšie k SR a uviaznem vo Viedni. Ako postupovať ? Ktorý deň bude opätovne otvorenie letísk. Veď žijeme v dobe kde su technológie na úrovni prečo neumožnia prístup, v Číne su i termo kamery s meraním teploty osôb ktoré su ideálne na ochranu ostatnych cestujúcich s podobnímy príznakmy. Ako zvyšena horúčka. Dokonca som čítal že spoločnosť CANON vývíja kameru ktorá detekuje COV-19.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články