ISSN 1337-8481

PRÁVE TERAZ: Vážna dopravná nehoda na nadjazde R1 ponad Váh

Sereď / K hrozivo vyzerajúcej dopravnej nehode asi pred pol hodinou došlo na nadjazde ponad rieku Váh na rýchlostnej komunikácii R1, v smere od Serede do Nitry.

Pravý jazdný pruh blokujú dva havarované kamióny, z ktorých jeden má kabínu v úplne zdemolovanom stave. Časť kamióna je zosunutá mimo vozovku a náklad ako aj obsah kabíny je roztrúsený po násype, kde začína most ponad rieku Váh.

Treba pripomenúť, že v súčasnosti je práve toto diaľničné premostenie rieky Váh jediné plynulé  na R1, od Piešťan až po Šaľu, po ktorom je prejazd nákladných áut nad 3,5 t dovolený, nakoľko cez mosty ponad Váh v Hlohovci a železnicu v Seredi  je z dôvodu ich havarijného stavu premávka nákladných áut zakázaná.

Na mieste dopravnej nehody v týchto chvíľach zasahujú záchranárske zložky, jednotka HaZZ zo Serede a polícia dopravu presmerovala do rýchlostného jazdného pruhu. Kolóny áut v smere jazdy Trnava-Nitra sa chvíľami tvoria až od Dolnej Stredy.

Vyzývame vodičov, aby jazdili opatrne a hlavne v tomto úseku venovali zvýšenú pozornosť práci záchranárov pohybujúcich sa po komunikácii R1.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články