nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

“Dnes a denne sa na Slovensku poškodzuje životné prostredie, ktoré neustane, kým sa slušní ľudia nespoja a nepostavia proti.” – Ján Budaj, minister životného prostredia

Dnes vláda I.Matoviča schválila svoj program. Kapitolu životného prostredia , ktorú obsahuje, som písal s odborníkmi a aktivistami, ktorým za ich dobrú prácu v tejto chvíli úprimne ďakujem. Je to ambiciózny program, ale dôležitejšie než slová, budú skutky. Namiesto obligátnej slávnostnej fotografie vlády nastúpenej pred vlajkoslávou preto pridávam fotografiu z havárie na jednej zo slovenských riek. Dnes a denne sa na Slovensku poškodzuje životné prostredie (na foto Slatina), ktoré neustane, kým sa slušní ľudia nespoja a nepostavia proti.


Mojim prvoradým cieľom bude ozdraviť samotný rezort a jeho organizácie. Aby sme mohli prejsť od deklarovanej ochrany ku uplatňovaniu práva. Na poškodzovanie životného prostredia sa treba dívať ako na poškodzovanie zdravia občanov a národného bohatstva, patriaceho nie iba nám, ale našim potomkom. Do programu vlády sme preto vložili napr. aj ENVIROpolíciu. Verím, že ochrana životného prostredia sa dá robiť oveľa razatnejšie. Poďme do toho! Pomôžte prírode!

Fotka Jana Budaja.
Zdroj: FB

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články