nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

“keď som prišla z roboty domov, zažila som šok, za naším činžiakom bol postavený plot” – píše obyvateľka susediaceho činžiaka

Sereď / Dnes večer nás kontaktovala obyvateľka činžiaka na Pekarskej ulici, ktorej pod oknom v parku pre ňu neznámy vlastník pozemku vo vnútrobloku priamo v parku, tento oplotil.

Dobrý večer pán Majko,
dnes, keď som prišla z roboty domov, zažila som šok, za naším činžiakom bol postavený plot.
Plot postavili majitelia, že to je ich súkromný pozemok. Sú tam tri zadné vchody, do ktorých sa nedá dostať. Tieto zadné vchody využívame aby sme nemuseli obchádzať celý činžiak. Na plote sú napísaná cedule, kde majitelia vysvetľujú, že im mesto nechce povoliť výstavbu obytného domu a že chcú mestu ponúknuť riešenie bytovej otázky a dať tam zeleň ( neviem kde, keď vyrúbu stromy, zlikvidujú trávnik, postavia tam štvorposchodový činžiak s parkoviskom ). V prílohe Vám posielam foto, ako to tam teraz vyzerá. Tú ceduľku som už nestihla odfotiť, nakoľko už bola tma.
Vedeli by ste nám pomôcť?
Ďakujem
S pozdravom, Maderková
Foto nižšie: autorka e-mailu
– – –
S autorkou e-mailu sme sa spojili aj telefonicky. Dohodli sme sa na zajtrajšom osobnom stretnutí priamo na mieste.
V nočných hodinách sme sa boli pozrieť na mieste a skutočne, časť parku je oplotená spôsobom nevyžadujúcim si stavebné povolenie.
Z dôvodu zachovania objektívnosti nebudeme do zistenia podrobností a rozhovoru s majiteľom pozemku robiť žiadne závery a konštrukcie.
Zatiaľ prinášame aj naše fotografie z miesta a detail textu zavesený na niekoľkých miestach oplotenia.
O zisteniach v predmetnej veci budeme verejnosť informovať.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články