pondelok, 26. októbra, 2020
ISSN 1337-8481

COVID-19: Rakúsko ruší od zajtra hraničné kontroly na vybraných hraničných priechodoch aj so Slovenskom

ÚVZ SR |MM| Od nedele 17.mája 2020 ruší Rakúsko systematické kontroly zo svojej strany na tzv. vnútorných hraniciach so Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, Nemeckom, Českou republikou, Slovenskou republikou a Maďarskom. Kontroly s Talianskom a Slovinskom zostávajú zachované.

Pre slovenských občanov platia pri prekročení hraníc do Rakúska všetky ostatné opatrenia – napríklad negatívny test na COVID-19 nie starší ako 4 dni alebo 14-dňová povinná domáca karanténa – okrem presne daných výnimiek.Tieto opatrenia budú policajné hliadky v Rakúsku náhodne kontrolovať.

Hraničné kontroly v SR sa budú naďalej vykonávať.

Hoci Rakúsko od 17.05.2020 otvára hranice so Slovenskou republikou, neznamená to, že rovnaké pravidlá platia aj pri vstupe na naše územie. V tomto prípade je potrebné riadiť sa opatreniami stanovenými v Slovenskej republike. Pre osoby prichádzajúce na Slovensko stále platí povinnosť štátnej karantény, pričom pre viaceré skupiny ľudí platia výnimky za jasne stanovených pravidiel.

Karanténne opatrenia platné do 18. mája 2020 do 7.00 nájdete tu: http://www.uvzsr.sk/…/in…/covid19/statna_karantena_30_04.pdf

Od 18. mája 2020 od 7.00 platia pri vstupe na územie SR miernejšie pravidlá. Kompletné znenie nového opatrenia nájdete tu: http://www.uvzsr.sk/…/final_navrh_statna_karantena_15_05.pdf

Sumár najdôležitejších zmien od 18.mája 2020 pri vstupe na územie SR nájdete tu: http://www.uvzsr.sk/index.php…

Ústredný krízový štáb SR pri uvoľňovaní opatrení dôsledne posudzuje epidemiologickú situáciu nielen v SR, ale aj v okolitých krajinách. Ķľúčovým faktorom zostáva ochrana verejného zdravia občanov Slovenskej republiky.

Úrad vlády SR
Ministerstvo vnútra SR
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články