nedeľa, 20. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

“Nazval ich psami spoza plota a teraz tie psy – po x nesplnených sľuboch – ceria zuby a sú pripravené hrýzť.” – Radovan Bránik

Nazval ich psami spoza plota a teraz tie psy – po x nesplnených sľuboch – ceria zuby a sú pripravené hrýzť. Najneskôr o 15:00 mala začať fungovať “inteligentná” karanténa a aplikácia, ktorá ju mala umožňovať. Nefunguje ešte ani v tejto chvíli. Niektoré “psy” kvôli tomu aby mohli dnes domov ako ľudia spali dve noci v stane.

Donekonečna sa spoliehať na to, že ľuďom pracujúcim v zahraničí jeho voliči neprajú a závidia nemusí už čoskoro fungovať. Nezodpovednými mnohokrát nesplnenými kecami dosiahol premiér blokádu hranice a napätie stúpa. Postavil proti sebe ľudí, ktorí chcú domov a policajtov, ktorí si musia plniť rozkazy. Keď aplikácia nejakým zázrakom nezačne rýchlo fungovať, pohnú sa smerom na Slovensko desiatky kamiónov a stovky ľudí a štátu ostanú iba dve možnosti; skúsiť ich zastaviť silou a stratiť legitimitu, alebo ich nechať prejsť mimo zákonnej karantény a stratiť autoritu.

Ani jedna z možností nie je dobrá. Možno niekomu konečne dopne, že “vtipné” a “neformálne” hlášky a statusy do huby premiéra jednoducho nepatria a môžu spôsobiť naozaj veľký problém. Nazval ich psami a nesmierne sedlácky ich urazil, ponížil a vystavil posmechu a nenávisti, ktorou komentáre v diskusiách prekypujú. Robí tak celé týždne na rôzne spôsoby. Iba sa chcú vrátiť domov, aj ich deti majú na záhradách jahody a nevedia sa dočkať svojich tatinov. Na rozdiel od premiéra, ktorý mešká kvôli televíznej relácii však títo domov nemôžu, lebo ich zasa oblafli a zblbli rečami a sľubmi, čo nesplnili.

Toto vôbec nemusí dopadnúť dobre. Krajina, v ktorej môže dôjsť ku konfliktu a použitiu sily voči obyčajným ľuďom kvôli blbej appke.

Zdroj: FB

Fotka Radovana Bránika.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články