ISSN 1337-8481

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM|   S vozidlom aj s prívesným vozíkom v priekope

31 ročný muž z Vranova nad Topľou bol obvinený z trestného činu ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky, obvinenie mu vzniesol poverený príslušník vranovského dopravného inšpektorátu.

Včera ( 21.05.2020 ) popoludní tento muž spôsobil dopravnú nehodu. Ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia  aj s prívesným vozíkom, na ktorom bola naložená miešačka, jazdil v smere  od obce Zámutov na obec Čaklov. Z dôvodu neprimeranej jazdy sa mu pravdepodobne  vozidlo rozkývalo spoločne s vozíkom, pričom vozík zišiel do priekopy mimo cestu. Prívesný vozík sa odrhol a prevrátil no vodič ešte asi 100 metrov s vozidlom ,,lietal“ po celej ceste a potom taktiež zišiel do priekopy. Po príchode policajnej hliadky na miesto nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá bola  pozitívna, dosiahla výsledok  1,11 mg/l alkoholu v dychu. Opakované dychové skúšky dosiahli výsledky 1,23 mg/l a 1,22 mg/l.  Škoda na motorovom vozidle vznikla vo výške 1.000,-Eur a na prívesnom vozíku 500,-Eur. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Vzali drevené hranoly spoza betlehemu

Koncom marca tohto roku vtedy neznámy páchateľ odcudzili dva drevené hranoly, ktoré boli uložené za postaveným dreveným betlehemom v Hanušovciach.

Na základe tejto skutočnosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru  Hanušovce n/T začal v prípade trestné stíhania vo veci trestného činu krádeže. Následné vyšetrovanie preukázalo, že skutku sa mali dopustiť 4 miestne osoby. Išlo o mladých chlapcov, ktorí po vzájomnej dohode tieto drevené hranoly vzali.  Dvom z nich ( 17 ročnému Martinovi a 19 ročnému Pavlovi ) bolo v tomto prípade aj vznesené obvinenie. U oboch mladíkov ide o opakovanú trestnú činnosť. Martin bol už za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutý, bola mu uložená bloková pokuta ( dopustil sa krádeže v potravinách, išlo o priestupok proti majetku ). Aj Pavol už bol za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutý ( dopustil sa priestupku proti majetku, išlo o krádež v potravinách ) a zároveň bol  v predchádzajúcich 24 mesiacoch právoplatne odsúdený za trestný čin krádeže. Obaja obvinení sú stíhaní na slobode

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články